Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„Assassin’s Creed: Mirage” – wyciekły szczegóły nowej części flagowej serii Ubisoftu

O kolejnych odsłonach flagowego sandboksa Ubisoftu, „Assassin’s Creed”, mówi się od dawna. W przygotowaniu podobno jest ich kilka, w tym m.in. ambitne „Infinity”, które – według plotek – polegać przede w dużej mierze na funkcjach sieciowych. Fani jednak zachodzą w głowę, kiedy ujawniony zostanie kolejna, klasyczna część single-player, która zastąpi wydaną w 2020 (i od tego czasu często wzbogacaną o nową zawartość) „Valhallę”. Dziś pojawił się szczegółowy wyciek ujawniający sporo szczegółów na temat nowej odsłony – „Assassin’s Creed: Mirage”. Gra ma zadebiutować wiosną 2023 roku, a jej oficjalna zapowiedź czeka nas już niedługo, bo 10 września. Czego dowiedzieliśmy się o grze?

Uwaga! Poniższe informacje nie są potwierdzone przez wydawcę, jednak poparł je m.in. Jason Schreier – dziennikarz, który od wielu lat dostarczył wiele rzetelnych informacji z branży. Mimo tego, należy je traktować z dystansem i poczekać na oficjalne ogłoszenie kolejnego „Assassin’s Creed”.

„Assassin’s Creed: Mirage” – co wiemy?

Głównym bohaterem odsłony z podtytułem „Mirage” (wcześniej: „Rift”) ma być Basim, co jest zgodne z wcześniejszymi doniesieniami. Bohatera mogliśmy już poznać w „Assasin’s Creed: Valhalla”. Akcja przeniesie nas w czasy młodości Basima, na Bliski Wschód, do IX-wiecznego Bagdadu. Tam dowiemy się, jak w ciało bohatera wstąpił nordycki bóg Loki. Co ciekawe – „Mirage” ma zrezygnować z elementów RPG, które do serii 6 lat temu wprowadziło „Assassin’s Creed: Origins”. Oznacza to brak levelowania bohatera, brak wyboru płci (grywalny będzie jedynie Basim) oraz brak wyboru kwestii dialogowych. Dzięki temu seria ma wrócić do swoich korzeni i czerpać inspirację z oryginalnego, pierwszego „Assasina” z udziałem Altaïra. Gracze mogą spodziewać się również powrotu mechaniki wzroku orła.

Assassins Creed Mirage nową odsłoną serii? Wyciekły konkrety - ilustracja #1

Informacje te częściowo potwierdził Jason Schreier. Dziennikarz zasugerował jednak, że nie wszystkie są prawdziwe (w przecieku pojawił się m.in. ustęp o „wielu miastach do zwiedzania”). Co ciekawe – w przygotowaniu rzekomo jest również remake pierwszej części „AC”, która zostanie udostępniona graczom w ramach przepustki sezonowej do „Mirage”. Tytuł ma zadebiutować na rynku w marcu 2023, a jego oficjalne ogłoszenie i potwierdzenie powyższych informacji nastąpi już 10 września podczas wydarzenia Ubisoft Forward 2022. Poniżej zdjęcie starszego Basima na plakacie promocyjnym „Valhalli”.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy