Szukaj
Close this search box.

Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

O nas

O Nas

Kącik Popkultury w social mediach funkcjonuje od 2017 roku. Naszą działalność zaczynaliśmy od Facebooka, a później poszerzyliśmy działalność o Instagrama i Twittera. Od 2022r. publikujemy na stronie, którą właśnie odwiedziłeś/aś. Dostarczamy najświeższe informacje ze świata popkultury. Znajdziecie tutaj ciekawe artykuły, recenzje, newsy i wiele więcej! Kącik tworzy młody i ambitny zespół fanów popkultury, którzy nie boją się wyzwań i mają coś do powiedzenia..

awatar

Nasz Zespół

Przemysław Wilk

Absolwent dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

pwilk@kacikpopkultury.pl

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

rsolski@kacikpopkultury.pl

Krzysztof Grabowski

Fan Marvela i teorii spiskowych na temat tego uniwersum. Uwielbiam gry kompetytywne wieloosobowe, lecz nie pogardzę dobrą fabułą jak Life is Strange lub świetnymi relacjami i akcją jak seria Uncharted.
kgrabowski@kacikpopkultury.pl

Mikołaj Łukaszyk

Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Fan produkcji science-fiction, na czele z uniwersum Halo. Oprócz kinowych blockbusterów często oglądam polskie produkcje. Masowo pochłaniam przeróżne seriale i animacje, głównie z początku lat 2000. Prywatnie interesuję się również piłką nożną.

mlukaszyk@kacikpopkultury.pl

Szymon Dędek

Student kulturoznawstwa z zapałem do wszystkiego co związane z popkulturą. Nałogowo pochłania filmy, seriale, gry, książki i komiksy, a w szczególności te z uniwersum Star Wars. Hobbystycznie zdobywa osiągnięcia w grach gdzie może się pochwalić niemałymi wynikami. Od 10 lat czynny członek Związku Harcerstwa Polskiego.

sdedek@kacikpopkultury.pl

KącikPopkultury-Avatar

Bartek Paczkowski

Administrator strony Kącik Popkultury.bpaczkowski@kacikpopkultury.pl

Martyna Kucybała

Dziecko Marvela, które nosi w sobie ogromne pokłady miłości do Spider-Mana oraz innych bohaterów i złoczyńców z Nowego Jorku. Z wielką chęcią wypiłaby szklaneczkę whisky w towarzystwie Jessici Jones i pobujała się po mieście z Milesem Moralesem. Miłośniczka kina, zwłaszcza tego bliskowschodniego. Uzależniona od kupowania Funko Popów i kart kolekcjonerskich a prywatnie ogromna fanka basketu i piłki nożnej.

mkucybala@kacikpopkultury.pl

Adrian Matuszkiewicz

Student na katowickiej Filmówce i absolwent dziennikarstwa. Nieostrożny eskapista. Uwielbia moment po wyjściu z kina, kiedy świat filmowych fantazji ciągnie go za jeden rękaw a drugi powiewa już na wietrze, stojąc w rozkroku pomiędzy fikcją a rzeczywistością. Stały w uczuciach do Coppolowskiej Marii Antoniny, mięsnej sukienki Lady Gagi i zaklęć niewybaczalnych.

amatuszkiewicz@kacikpopkultury.pl

Dawid Micał

Młody żurnalista z Rzeszowa. Redaktor naczelny studenckiego magazynu Nowy Akapit. Uwielbia oglądać postmodernistyczne, fantastyczne oraz polskie kino. Natomiast jego ulubione uniwersum to Star Wars. Interesuje się filmoznawstwem, czytaniem biografii oraz historią. W wolnej chwili lubi oglądać każdy sport. Dlatego tworzy podcast „Rozmowy Na Pół Gwizdka”, który możecie znaleźć na Spotify.

dmical@kacikpopkultury.pl

IMG_20230722_102327

Kamil Szczygieł

Redakcyjny pisarz-kulturoznawca. Czytelnik scenariuszy, człowiek postmodernizmu, fan aktorów drugoplanowych. Zaparzenie dobrej kawy lub herbaty jest dla niego pierwszym krokiem do wejścia w filmowy świat.
kszczygiel@kacikpopkultury.pl

Joanna Tulo

Ukończyłam Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie poznawałam tajniki skrywane przez społeczeństwo, a także antropologię oraz terminy dotyczące szeroko pojętej kultury. Świat popkultury był mi od zawsze bardzo bliski i chętnie rozkładam go na czynniki pierwsze. Moje prace naukowe, jak i praca magisterska, zawierały elementy analiz filmowych oraz teatralnych. Swoje umiejętności wykorzystuje w pracy z social mediami, storytellingiem oraz marketingiem, gdzie wiedza ta jest niezbędna. Spędziłam rok na wymianie studenckiej w Nowym Jorku, gdzie poszerzałam swoją wiedzę na temat świata popkultury.

jtulo@kacikpopkultury.pl

Wiktor Paczkowski

Miłośnik kina, w szczególności współczesnego oraz autor bloga "Filmowy Vibe". Nie lubię słowotoku i uważam, że film jest dla każdego. Poza siedzeniem w kinie często bywam na koszykarskim parkiecie ale inne dyscypliny sportowe również mnie interesują zarówno czynnie jak i w roli kibica. 
wpaczkowski@kacikpopkultury.pl

Chcesz dołączyć do zespołu? Tworzyć wpisy dla naszego portalu?