Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Batgirl jednak zadebiutuje w kinach?

Nadchodzący film o Batgirl prawdopodobnie zadebiutuje również w kinach!

Film „Batgirl” przeszedł dość trudną drogę. Pierwsze plany produkcji o tej postaci sięgają marca 2017 roku, gdy Joss Whedon został obsadzony jako reżyser i scenarzysta filmu. Produkcja filmu miała rozpocząć się rok później, jednak Whedon zrezygnował z projektu w lutym 2018r. ze względu na brak pomysłu. Chwilę później zarząd Warner Bros. oraz DC Films podjęło decyzję o zatrudnieniu kobiecej reżyserki.

Dwa miesiące później, nowym scenarzystą „Batgirl” została Christina Hodson (to ona napisała później scenariusz do „Ptaków Nocy”).

Tak prezentuje się kostium głównej bohaterki

Prace nad filmem niestety wstrzymała pandemia COVID-19, która spowodowała także przesunięcie premier filmów spod szyldu DC. W maju 2021 roku potwierdzono, że film trafi wyłącznie na platformę Warnera – HBO MAX, tym samym „Batgirl” miała omijać kina. Według najnowszych doniesień, nadchodzący film o Barbarze Gordon, ma zadebiutować również w kinach!

Zmiany modelu dystrybucji filmów Warner Bros.

Pandemia zrewolucjonizowała także Hollywood. 2020 rok przyniósł nie tylko opóźnienia premier filmów niemalże wszystkich wytwórni, ale także spowodował zmniejszanie budżetów przeznaczonych na przyszłe produkcje. Również wytwórnie musiały dostosować się do nowej rzeczywistości. Tak też zrobiło Warner Bros., ogłaszając w grudniu 2020 roku, że filmy tej wytwórni trafią w tym samym czasie zarówno do kin, jak i na HBO MAX.

Reakcje widzów oraz niektórych reżyserów na tą dość nietypową decyzję były raczej negatywne. Niedługo potem, studio zdecydowało się ponownie zmienić model dystrybucji i od tamtej pory, produkcje spod szyldu Warnera trafiały na streaming 45 dni po premierze kinowej. Tak stało się m.in. z „The Suicide Squad”, „Diuną”, najnowszym „Matrixem” oraz głośnym „Batmanem”. Najbliższe miesiące pokażą, czy Warner pozostanie przy tym modelu dystrybucji.

 

Premiera „Batgirl” zaplanowana jest na końcówkę tego roku. W obsadzie znajdą się m.in. Leslie Grace, J.K. Simmons, Brendan Fraser oraz Michael Keaton.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Mikołaj Łukaszyk

Mikołaj Łukaszyk

Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Fan produkcji science-fiction, na czele z uniwersum Halo. Oprócz kinowych blockbusterów często oglądam polskie produkcje. Masowo pochłaniam przeróżne seriale i animacje, głównie z początku lat 2000. Prywatnie interesuję się również piłka nożną i geopolityką.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy