Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Kto wyreżyseruje Avengers: Secret Wars?

Kilka dni temu w sieci zawrzało po informacji, że jeden z dwóch, świeżo zapowiedzianych filmów z serii Avengers, wyreżyseruje Destin Daniel Cretton (Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni). Usiądzie On na stołku reżyserskim filmu Avengers: The Kang Dynasty. Informacje przekazał między innymi serwis Deadline, czyli możemy traktować ten news jako pewnik. Nie znamy natomiast reżysera drugiego zapowiedzianego filmu – Avegners: Secret Wars. Kto go wyreżyseruje? Mam swój idealny typ i się nim podzielę.

Chloé Zhao. Laureatka Oscara w kategoriach najlepszy film oraz najlepsza reżyseria w 2020 roku za film Nomadland. Ale żadne nagrody nie są motywacją mojego wyboru, tak samo jak zapewne nie były motywacją Kevina Feige, który zatrudnił ją do stworzenia Eternals jeszcze przed pierwszymi pokazami oscarowego tytułu. Chloé Zhao wniosła do Kinowego Uniwersum Marvela potrzebną świeżość. Uważam Eternals za najlepszą produkcję MCU z wielu powodów. Przede wszystkim realizacja, w myśl przedstawienia całej historii przedwiecznych w sposób konsekwentny i pełny. Wątek każdego z 10(!) głównych bohaterów jest ciekawy i bardzo angażujący. Ponadto Zhoe tworzy filmy piękne. Nie muszę sięgać daleko. Nomadland i Eternals – jej ostatnie dwa filmy – są poezją dla oczu. Czy też Jeździec z 2017 roku. Również piękny film. Reżyserka wielokrotnie powtarzała, że Denis Villeneuve jest dla niej wzorem. A Villeneuve to nie byle kto. Cieszy się On opinią twórcy, który tworzy wizualnie i z technicznego punktu widzenia, filmy wybitne. Jak chociażby najnowsza Diuna.

Chloé Zhao

Kevin Feige w jednym z wywiadów powiedział, że Eternals by nie powstał, gdyby nie Chloé Zhao. Więc obsadzenie jej na stanowisku reżyserskim tego filmu nie było jakimś kredytem zaufania, a przemyślaną decyzją ze strony władzy Marvel Studios. Natomiast krytykom, ten film podobał się znacznie mniej niż widzom. W serwisie Rotten Tomatoes film ma zalededwie 47% pozytywnych recenzji spośród 398. Finansowo też nie osiągną wyniku na miarą najlepszych pod tym względem filmów Marvela. Przy budżecie ok. 200mln dolarów film zarobił ledwo ponad 400mln. Z tej perspektywy, gdyby reżyserka została obsadzona na stołku w filmie Avengers: Secret Wars, moglibyśmy mówić o kredycie zaufania.

Eternals

Pani Zhao, moim zdaniem pokazała swoją dotychczasową twórczością, że nie tworzy filmów banalnych, od linijki w bardzo poprawny sposób. Potrafi tworzyć historie zarówno indywidualnych bohaterów, jak i drużyny, mieszanki charakterów. Wybitnie prowadzi aktorów przez sceny smutne i nostalgiczne oraz te akcji i pełne dynamizmu, i akcji. Skrajne emocje aż wylewają się z ekranów, a po tym co zobaczyliśmy w Avengers: Koniec Gry, szósta część Avegnersów musi być co najmniej tak samo poruszająca i monumentalna.

Piękne sceny. Cudowne wątki bohaterów. Konsekwentna narracja. Emocje. Chloé Zhao to umie. Dajcie znać w komentarzach jaki jest Wasz typ do reżyserii Avengers: Secret Wars.

 

A tutaj przeczytacie podsumowanie najnowszych doniesień z MCU sprzed kilku dni.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy