Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Polska premiera „Orphan Black: Echa” już 20 marca na SCI FI!

Klony powracają. Polska premiera dziesięcioodcinkowego serialu „Orphan Black: Echa” z Krysten Ritter (Jessica Jones) w roli głównej już 20 marca na kanale SCI FI! Tym samym spin-off popularnego serialu science-fiction z Tatianą Maslany trafi na polski rynek jeszcze przed swoją amerykańską premierą, która zaplanowana jest na czerwiec. Nowe odcinki emitowane będą na antenie SCI FI co środę o 22:00.

Orphan Black: Echa – fabuła

Dylematy moralne dotyczące tworzenia ludzkiego życia wbrew siłom natury to motyw, który już od czasów „Frankensteina” regularnie przewija się w historiach science-fiction. Ten biopunkowy serial kontynuuje tę fascynującą tradycję. W środku XXI wieku, gdy niespodziewany zbieg wypadków ujawnia, jak bardzo jej życie jest w tajemniczy sposób związane z życiem innych ludzi, młoda kobieta imieniem Lucy (Krysten Ritter) postanawia rozwikłać zagadkę swojego pochodzenia. Szybko przekonuje się jednak, że jej poszukiwania wiodą w fizycznie – i psychologicznie – niebezpieczne rejony; do świata, gdzie nauka, miłość i zdrada wchodzą w brutalny konflikt.

Orphan Black: Echa – Amanda Fix jako Julian / materiały prasowe

W głównej obsadzie, poza Ritter, znaleźli się również Avan Jogia („Resident Evil: Witajcie w Raccoon City”), Keeley Hawes („Bodyguard”), Amanda Fix, James Hiroyuki Liao („Skazany na śmierć”) oraz Rya Kihlstedt („Obi-Wan Kenobi”). Za produkcję i dystrybucję „Orphan Black: Echa” na całym świecie odpowiada Boat Rocker, firma stojąca za oryginalnym „Orphan Black”. Pomysłodawczynią, twórczynią, scenarzystką i producentką wykonawczą jest Anna Fishko („Układanka”, „The Society”, „Fear the Walking Dead”). Reżyserem i producentem wykonawczym jest również John Fawcett, współtwórca oryginału, który stanął za kamerą łącznie 17 odcinków na przestrzeni wszystkich pięciu sezonów. Pozostałymi producentami jest również ekipa producencka odpowiadająca za oryginalny serial dla Boat Rocker Media, czyli David Fortier, Ivan Schneeberg, Nick Nantell, Kerry Appleyard i Katie O’Connel Marsh. Międzynarodowa marka „Orphan Black” należy do portfolio Boat Rocker Media, który jest również wyłącznym właścicielem i dystrybutorem treści konsumenckich związanych z franczyzą.

Polska premiera „Orphan Black: Echa” odbędzie się już 20 marca o 22:00 na kanale SCI FI. Nowe odcinki emitowane będą co środę o tej samej porze. Seria składa się z 10 odcinków. 

 

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy