Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Pierwszy gameplay trailer polskiego „The Alters” od 11 bit studios!

Podczas wczorajszego pokazu Xbox Partner Preview, polskie studio 11 bit studios zaprezentowało nowe zapowiedzi swoich nadchodzących tegorocznych premier. Wśród nowości jest m.in. „The Alters” – produkcja science-fiction z gatunku survival o nietypowych założeniach, w której przyjdzie nam zarządzać mikrospołecznością złożoną… z naszych własnych klonów. Produkcja została ujawniona w ramach pierwszgo gameplay trailera, który przybliżył wyjściowy punkt fabularny nadchodzącej produkcji twórców „This War of Mine” i „Frostpunka”. Premiera „The Alters” nastąpi jeszcze w tym roku na PC, Playstation 5 i Xbox Series S/X, gra od dnia premiery dostępna będzie również w usłudze Xbox Gamepass.

Głównym bohaterem „The Alters” jest prosty pracownik fizyczny, Jan Dolski, który zostaje zmuszony do awaryjnego lądowania na tajemniczej, odległej planecie. Do dyspozycji Jana jest ogromna, mobilna baza o kształcie okręgu, jest jednak pewien haczyk – do jej prawidłowej obsługi potrzeba sumiennej pracy sporej, wykwalifikowanej załogi. Jan, chcąc wytrenować odpowiednią kadrę, korzysta więc z tajemniczego surowca znalezionego na planecie, który umożliwia klonowanie, dzięki czemu statek szybko zapełnia się różnorodnymi wariantami jego samego. Okazuje się jednak, że każda z kopii cechuje się zupełnie inną osobowością powstałą na skutek zmiany konkretnego wydarzenia z przeszłości Jana, co szybko generuje konflikty wśród nowo powstałej załogi. Zadaniem gracza będzie zaprowadzenie porządku i dążenie do współpracy wszystkich klonów, aby wspólnymi siłami odkryć sekret tajemniczej planety i wrócić do domu.

„Tha Alters” – Jan Dolski przemierzający tajemniczą planetę

Gra ma zaoferować mechaniki związane z przygodą, survivalem i zarządzaniem bazą. Szczególnie interesująco wygląda ten ostatni – z racji unikalnego, kulistego kształtu statku, naszym zadaniem będzie uważne planowanie kolejnych ruchów i w taki sposób wykorzystać ruch obrotowy, aby jednocześnie unikać niebezpiecznych promieni słońca i gromadzić trudno dostępne surowce. Aby to zrobić, kluczowa będzie współpraca i zażegnywanie konfliktów między altersami oraz wykorzystywanie ich unikalnych zdolności, co z pewnością nie będzie łatwe z powodu ich skrajnie odmiennych charakterów i przeszłości. Całość śmiga na silniku Unreal Engine 5. Premiera nastąpi najpewniej w drugiej połowie 2024 roku.

„The Alters” to nie jedyna premiera polskiego 11 bit studios w obecnym roku fiskalnym. W zeszłym tygodniu na PC ukazało się dobrze oceniane „Thaumaturge” z akcją osadzoną w XIX-wiecznej Warszawie (które w późniejszym terminie ma trafić również na konsolę), a na swoją premiera czeka jeszcze długo wyczekiwana kontynuacja „Frostpunka” (25 lipca), nietuzinkowa „Indika” (produkcja w ostatnim czasie zwróciła uwagę społeczności przez intrygujące demo – dostępne na Steamie) oraz dopiero co ogłoszone „Creatures of Ava”, które po pierwszej zajawce wygląda jak nieco bardziej baśniowa wersja „Palworld”.

„The Alters” – pierwszy gameplay trailer

 

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy