Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

4 tom „Heartstoppera” Alice Oseman już w sprzedaży!

W sprzedaży jest już dostępny 4 tom „Heartstoppera” – popkulturowego fenomenu autorstwa brytyjskiej ilustratorki Alice Oseman. „Heartstopper” to powieść graficzna, która podbiła serca nastolatków na całym świecie. Polskim wydaniem komiksów zajmuje się Wydawnictwo Jaguar, a przekładem z oryginału – Natalia Mętrak-Ruda.

„Heartstopper” to queerowa opowieść young koncentrująca się na postaciach Nicka i Charliego – połączonych wyjątkowym uczuciem nastolatków. Seria porusza wiele nastoletnich problemów, takich jak dyskryminacja oraz wkraczanie w dorosłość. „Hearstopper” uwielbiany jest przez czytelników i krytykę, którzy nazywają komiks często „tryumfem nastoletniej wrażliwości”. W bieżącym roku ukazał się serial na podstawie „Hearstoppera” produkcji Netfliksa, którego naszą recenzję możecie przeczytać tutaj.

Poniżej prezentujemy oficjalny opis 4 tomu ze strony wydawcy.

Czwarty tom cyklu powieści graficznych o miłości Charliego i Nicka ‒ komiksu, który wielu młodych ludzi chciałoby czytać w szkole.
Charlie i Nick są gotowi, żeby powiedzieć te dwa wyjątkowe słowa.  Ale życie to nie bajka – tych dwoje musi się jeszcze wiele nauczyć o miłości.

Charlie nie wierzył, by Nick mógł odwzajemnić jego uczucie, ale teraz są już oficjalnie parą. Charlie jest coraz bliżej wypowiedzenia dwóch magicznych słów: „Kocham cię”.
Nick czuje podobnie, ale ma dużo na głowie: martwi go nie tylko coming out przed ojcem, ale też fakt, że Charlie może cierpieć na zaburzenia odżywiania.
Kiedy lato przechodzi w jesień i zaczyna się nowy rok szkolny, Charlie i Nick muszą się wiele nauczyć o tym, co oznacza miłość.

Poniżej oficjalna okładka 4 tomu:

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy