Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Angelina Jolie atakuje w sądzie Brada Pitta. Aktor miał stosować przemoc wobec dzieci

Jedno z najsłynniejszych małżeństw Hollywood – Angelina Jolie oraz Brad Pitt toczą batalię sądową w sprawie rozwodu. Aktorka złożyła nowy pozew, w którym oskarżyła swojego byłego męża o przemoc fizyczną i werbalną. Jolie upubliczniła szczegóły agresywnego zachowania Brada względem jej oraz ich dzieci. Do poważnej sprzeczki z rękoczynami miało dojść w 2016 roku. Podczas lotu prywatnym samolotem Pitt miał stosować przemoc fizyczną przeciwko dzieciom. To właśnie te wydarzenia doprowadziły do rozwodu „dream couple”.

Angelina Jolie i Brad Pitt

Sprawa rozwodowa Brada Pitta i Angeliny Jolie

Aktorzy byli małżeństwem w latach 2014-2019, teraz walczą w sądzie o majątek. Głównym tematem sporu jest winnica we Francji „Château Miraval” (pakiet z zamkiem). To właśnie podczas tej sprawy na jaw wyszły nowe oskarżenia aktorki skierowane w stronę byłego męża.

Aktor miał stosować przemoc fizyczną przeciwko dzieciom podczas lotu prywatnym samolotem w 2016 roku. Szarpanie, uderzenia o ścianę i poniżające oblewanie alkoholem – to główne oskarżenia skierowane w stronę Brada Pitta. Aktor jako pierwszy oskarżył byłą żonę o zerwanie niepisanej pomiędzy nimi umowy. Według niej, żadne z nich nie mogło sprzedać swojego udziału we francuskiej winnicy „Château Miraval”, która od 2012 roku była wspólną własnością gwiazdorskiej pary. Po rozwodzie, aktorka odkryła jednak, że były mąż w zasadzie uniemożliwił jej prowadzenie winnicy. Z tego powodu podjęła decyzję o sprzedaniu swojego udziału, nie chcąc też przykładać ręki do przemysłu alkoholowego.

Wypłynęły fragment pozwu Angeliny Jolie

Jak informuje „The New York Times”, we wtorek 4 października Angelina Jolie odpowiedziała na pozew Pitta własnym pozwem. To właśnie w nim opisuje wydarzenie, jakie miało miejsce w 2016 roku na pokładzie prywatnego samolotu.

„Pitt złapał Jolie za głowę i potrząsnął nią, a następnie złapał ją za ramiona i potrząsnął nią ponownie, zanim wepchnął ją na ścianę łazienki”

– czytamy w skardze, którą przytacza „The New York Times”.

Pozyskane przez „Page Six” dokumenty sądowe zawierają sporządzony przez aktorkę szczegółowy opis feralnego incydentu.  Zanim rodzina dotarła na lotnisko aktor naskoczył na jedno z dzieci. Kiedy Jolie spytała go, o co chodzi, ten – jak czytamy w pozwie – zaatakował ją werbalnie. Oskarżył żonę o „zbytnie pobłażanie” ich dzieciom.

Gdy któreś z dzieci stanęło w obronie matki, zaczęła się szamotanina, zgodnie z dokumentami sądowymi przytaczanymi przez portal, Brad rzucił się na dziecko.

„Pitt dusił jedno z dzieci, a drugie uderzył w twarz”

– czytamy w aktach.

Jolie chwyciła swojego męża, by powstrzymać przemoc. Żeby uwolnić się z uścisku, gwiazdor odskoczył w tył, rzucając się na samolotowe fotele. W którymś momencie Pitt oblał też Jolie i dzieci piwem oraz winem.

Brad Pitt chciał zamieść sprawę pod dywan?

Kilka dni po podróży samolotem Jolie złożyła wniosek o rozwód. Adwokat Pitta – Anne Kiley, powiedział, że jej klient przyjął odpowiedzialność za niektóre incydenty ze swojej przeszłości, ale nie za rzeczy, których nie zrobił. W 2016 r. sprawą Pitta zajęło się FBI. Jednak władze zdecydowały się nie postawić zarzutów aktorowi. Z nowego pozwu aktorki wynika, że Pitt próbował przymusić Jolie do podpisania porozumienia, które uniemożliwiłoby jej mówienie o jego fizycznym i emocjonalnym terrorze poza salą sądową. Przez te dowody, cała sprawa może nabrać innego obrotu.

Proces Johnny’ego Deppa z Amber Heard zakończył się na wiosnę, czy czeka nas kolejna wielka patologiczna rozprawa sądowa z udziałem Hollywoodzkich gwiazd?

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Dawid Micał

Dawid Micał

Młody żurnalista z Rzeszowa. Redaktor naczelny studenckiego magazynu Nowy Akapit. Uwielbia oglądać postmodernistyczne, fantastyczne oraz polskie kino. Natomiast jego ulubione uniwersum to Star Wars. Interesuje się filmoznawstwem, czytaniem biografii oraz historią. W wolnej chwili lubi oglądać każdy sport. Dlatego tworzy podcast „Rozmowy Na Pół Gwizdka”, który możecie znaleźć na Spotify.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy