Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Drugi sezon ,,Wilka” już na Canal+

Już dziś w serwisie Canal+ ukaże się drugi sezon miniserialu ,,Wilk”. Głośny serial wyróżnia się nietuzinkową konwencją – wszystkie odcinki trwają około 45 minut, a w obsadzie zobaczymy naprawdę ciekawe nazwiska.

Może być zdjęciem przedstawiającym 10 osób, ludzie siedzą, ludzie stoją i w budynku
Część obsady serialu

O czym właściwie opowiada ,,Wilk”?

Wilk to uniwersalna historia, osadzona w policyjnym, futurystycznym państwie. Produkcja opowiada o sprzeciwiającej się opresyjnej władzy młodzieży. Główną osią serialu jest ukazanie problemów młodych dorosłych, kryzysie tożsamości, planach na niepewną przyszłość, relacjach z bliskimi. Równie ważnym wątkiem w produkcji, jest oś konfliktu między młodym, a starszym pokoleniem. Jak mówią twórcy, ,,Wilk” trafi do każdego, niezależnie od wieku odbiorcy.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, broda, zegarek na rękę i w budynku
Hubert Urbański jako Borys

Twórcy oraz obsada

Drugi sezon stworzyła młoda, utalentowana ekipa. Canal+ wraz z wytwórnią Papaya Films zajęli się produkcją serialu. Za kamerą stanął 24-letni Jan Dybus, który zajął się również scenariuszem. ,,Wilk” jest debiutem reżyserskim Dybusa, który wyreżyserował także teledysk do piosenki promującej serial.

„W zespole produkcyjnym łączymy debiutantów z najbardziej doświadczonymi warsztatowo twórcami. Pracujemy z ludźmi, którzy wnoszą do projektu podzielane przez nas wszystkich wartości, a różne pokolenia po dwóch stronach kamery są gwarantem tego, że obraz, który tworzymy, jest autentyczny i aktualny…” – dodał Kacper Sawicki, szef Papaya Films.

W produkcji zobaczymy takie nazwiska jak Hubert Urbański, Jessica Polak, Waleria Gorobets (,,Apokawixa„), Zuzanna „Suzie” Pacałowska, Borys „Bedoes” Przybylski, Łukasz „Kuqe” Dziemiński  oraz Mateusz „Tromba” Trąbka.

Wszystkie 5 odcinków drugiego sezonu ,,Wilka” będą dostępne na Canal+ już 17 lutego.

Przeczytaj także o filmie ,,Jak wytresować smoka”.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Mikołaj Łukaszyk

Mikołaj Łukaszyk

Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Fan produkcji science-fiction, na czele z uniwersum Halo. Oprócz kinowych blockbusterów często oglądam polskie produkcje. Masowo pochłaniam przeróżne seriale i animacje, głównie z początku lat 2000. Prywatnie interesuję się również piłka nożną i geopolityką.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy