Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Filmy o Spider-Manie w HBO Max już w lipcu

Spider-Man w HBO Max. Platforma zapowiada premiery aż 8 filmów o Spider-Manie w Polsce. Na platformę trafi między innymi trylogia Sama Raimiego z Tobym Maguirem w roli człowieka pająka.

Na ten moment wspomniana trylogia, animacja Spider-Man Uniwersum oraz dwie części Niesamowitego Spider-Mana z Andrew Garfieldem w tytułowej roli i pierwsza część trylogii należąca do MCU – Spider-Man Homecoming – obecne są w serwisie Netflix. Dzisiaj HBO za pośrednictwem konta na twitterze poinformowało o planowanym debiucie filmów na platformie HBO Max.

1 lipca w HBO Max pojawią się filmy:

  • Spider-Man
  • Spider-Man 2
  • Spider-Man 3
  • Niesamowity Spider-Man
  • Niesamowity Spider-Man 2

 

2 lipca natomiast:

  • Spider-Man Uniwersum

 

30 i 31 lipca na platformę trafią kolejno

  • Spider-Man: Daleko od domu
  • Spider-Man: Bez drogi do domu

 

Kiedy filmy z Tomem Hollandem trafią na Disney+?

Prawa do postaci kultowego super bohatera z sąsiedztwa należą do SONY. Spider-Man trafił do MCU w ramach „wypożyczenia” przez Disneya. Trylogia Jona Wattsa będąca częścią MCU najprawdopodobniej (o ile w ogóle) trafi na Disney+ najwcześniej w 2023 roku. W kwietniu 2021 roku Sony zawarło z Disenyem umowę, w ramach której przyszłe filmy będą dostępne w po pewnym czasie w Disney+. W ramach, liczącej około 3 miliardy, umowy filmy wydane w latach 2022-2026 będą kwalifikowały się do streamingu w Disney+ po upływie 18 miesięcy od premiery. Tyczy się to też takich produkcji jak Uncharted i Morbius.

Spider-Man, Spider-Man 2, Niesamowity Spider-Man, Niesamowity Spider-Man 2 i Spider-Man: Homecoming – te filmy dostępne są w serwisie Disney+ w Wielkiej Brytanii. Na tej podstawie wnioskować można, że w przyszłości te filmy trafią też na Disney+ w innych rejonach świata. Znacznie trudniej oszacować kiedy Daleko od domu i Bez drogi do domu trafią na platformę Disneya. Na ten moment nie pozostaje nic innego jak cieszyć się, że debiut Spider-Man w HBO Max nie jest odległy i będziemy mogli obejrzeć filmy na małym ekranie.

Z wyjątkiem faktycznej umowy na linii Disney-Sony, informacje odnośnie premiery filmów w Disney+ to moje domysły więc proszę nie traktować ich jako pewnik.

 

 

 

 

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy