Ballada ptaków i węży czyli wyczekiwana adaptacja, trafi do kin 17 listopada tego roku. Twórcy przeniosą nas 64 lata wstecz. Do wydarzeń przed tym, jak Katniss Everdeen zgłosiła się na ochotnika jako trybut i dekady przed tym, jak Coriolanus Snow został despotycznym prezydentem Panem. Film był po części kręcony w rodzimym Wrocławiu, a ujęcia z Wrocławskiej Hali Stulecia widzimy już w zwiastunie.
Co myślicie o zapowiedzi filmu?
O filmie Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży
To poruszająca opowieść o młodym Coriolanusie, który stanowi ostatnią nadzieję dla swego upadłego rodu, niegdyś dumnej rodziny Snowów. W powojennym Kapitolu, gdy jego środki do życia są zagrożone, Snow z niechęcią zostaje przydzielony do roli mentora Lucy Gray Baird – z zubożałego Dwunastego Dystryktu. Jednakże, gdy Lucy Gray oczarowuje publiczność, Snow widzi szansę na zmianę losów ich rodzin.
W obliczu groźby utraty wszystkiego, na czym mu zależało, Snow decyduje się połączyć siły z Lucy Gray i walczyć o swoją przyszłość. Podczas tej walki, musi zmagać się ze swymi instynktami zarówno dobra, jak i zła. Wspólnie wyruszają w wyścig z czasem, aby przetrwać i ujawnić, czy Snow ostatecznie zostanie śpiewającym ptakiem, czy też wężem. Ta historia pełna jest emocji i skłania do refleksji nad tym, co naprawdę nas motywuje w życiu oraz jakie siły napędzają nas do podejmowania trudnych decyzji.
Polska Gurom
O tym, że film był kręcony we Wrocławiu wiemy już od dłuższego czasu, natomiast dzisiaj za sprawą zwiastuna, mamy okazję zobaczyć efekty pracy twórców w polskim mieście. Ujęcia, które zobaczyliśmy w zwiastunie, a które możecie też zobaczyć poniżej pochodzą z Hali Stulecia. Za reżyserię filmu odpowiada Francis Lawrence, a za scenariusz Michael Lesslie i Michael Arndt. W rolę Coriolanusa Snowa wcielił się Tom Blyth, a w Lucy Gray – Rachel Zegler. Ponadto w obsadzie znaleźli się: Peter Dinklage, Hunter Schafer, Viola Davis i wielu innych.
Przeczytaj również: Podsumowanie 2. i 3. dnia CinemaCon 2023
A o tym, czy Ballada Ptaków i Węży to dobry materiał na ekranizację, opowiada Robert w jednym z pierwszych materiałów na naszym kanale YouTube.