Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Jan Komasa kręci swój pierwszy film w Hollywood! Co wiemy o thrillerze „Anniversary”?

Twórca takich produkcji jak: Sala samobójców, Miasto 44, Boże Ciało czy Sala samobójców. HejterJan Komasa, kręci swój nowy film w Hollywood pt. Anniversary. O planach podboju amerykańskiego Hollywood przez polskiego twórcę, słyszeliśmy już ponad trzy lata temu. Wtedy w  wywiadzie dla „Variety” reżyser przyznał, że tworzy swoją pierwszą anglojęzyczną produkcję. Autor nominowanego do Oscara Bożego Ciała, musiał przerwać pracę nad swoją nową produkcją z powodu pandemii. Jednak jak się okazało, Komasa nadal chce zaistnieć w hollywoodzkim świecie. W trzymającym w napięciu thrillerze Anniversary zagrają aktorzy, którzy mają na koncie występy w takich produkcjach jak Wilk z Wall Street czy Bridgertonowie

Anniversary Jana Komasy ceniony w Hollywood

Tak jak pisaliśmy powyżej, już w 2020 roku serwis Variety pisał o „dramacie o społecznej apokalipsie” Jana Komasy. Najbardziej znane i cenione filmy w tym oczywiściec Boże Ciało, pozwoliły Komasie zyskać uznanie na arenie międzynarodowej. Producentami filmu zostali: Nick Wechsler (trylogia Magic Mike, Pod skórąWszystkie stare noże,), Steve Schwartz (DrogaAdwokatWszystkie stare noże,), Paula Mae Schwartz (DrogaAdwokatWszystkie stare noże) i Kate Churchill (Spotlight). Przy projekcie współpracuje wytwórnia Lionsgate oraz firma produkcyjna Fifth Season.

– Rzadko czyta się scenariusz, który tak wciąga i angażuje emocjonalnie, jak Anniversary – powiedzieli o filmie Jana Komasy Graham Taylor i Chris Rice, współzałożyciele Fifth Season.

– Jan jest idealnym filmowcem, który ożywi tę ekscytującą historię i cieszymy się, że wyruszymy wspólnie z Lionsgate w tę podróż z utalentowanym zespołem filmowców i niesamowitą obsadą – cytuje The Hollywood Reporter.

Fot. Tomasz Ziętek, Eliza Rycembel, artosz Bielenia, Kinga Komasa, Jan Komasa

Scenariusz na podstawie oryginalnego pomysłu Jana Komasy przygotowała Lori Rosene-Gambino. Akcja Anniversary, określanego jako „prowokacyjny thriller”, skupi się na losach zwyczajnej rodziny, której życie rozpada się, kiedy ruch „Zmiana” ogarnie całe Stany Zjednoczone. Historia dzieje się w niedalekiej, dystopijnej przyszłości. A tak o samym filmie mówił reżyser w wywiadzie dla „Variety” w 2020 roku:

– Pracuję nad intymnym projektem o moim najbardziej osobistym koszmarze, o grupie osób, które się kochają, ale zostają wystawione na próbę przez niszczącą siłę społecznego wirusa.

Hollywodzka obsada filmu Jana Komasy

W 2020 roku polski reżyser musiał pomimo nominacji do Oscara musiał obejść się smakiem. Złotą statuetkę zgarnął genialny Parasite (reż. Bong Joon Ho). Pomimo to, Komasa i tak odniósł duży sukces i zwróciła na niego uwagę ogólnoświatowa publika.  Jego popularność wzrosła jeszcze bardziej, w momencie kiedy Netflix wrzucił na swoją platfromę film Sala samobójców: Hejter. Dzięki swojej ciężkiej pracy udało mu się nawiązać współpracę z wytwórnią Lionsgate i Fifth Season.

Fot. Jan Komasa

W hollywoodzkim debiucie reżysera z Polski zagrają aktorzy z bardzo wysokiej półki: Diane Lane (nominowana do Oscara rola Connie Sumner w filmie Niewierna); Kyle Chandler (agent Patrick Denham w Wilku z Wall Street), Madeline Brewer (Opowieść podręcznej), Phoebe Dynevor (Daphne Bridgerton w Bridgertonach), Zoey Deutch (Zanim odejdę), Daryl McCormack (Powodzenia, Leo Grande) i dziecięca aktorka Mckenna Grace (Pogromcy duchów. Dziedzictwo). Zapowiada się bardzo interesująco, pozostaje czekać z niecierpliwością, co Komasa zafunduje nam na ekranie. Na ten moment nie znamy żadnych innych szczegółów na temat nadchodzącej produkcji Polaka. Z tego co podają ogólnoświatowe serwisy, nie zakończyły się jeszcze nawet zdjęcia do produkcji. Dajcie znać co myślicie o najnowszym projekcie Komasy. 

Przeczytaj także WYWIAD z Łukaszem Rogiem, który chce kręcić filmy w Rzeszowie na miarę Hollywood. 

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Dawid Micał

Dawid Micał

Młody żurnalista z Rzeszowa. Redaktor naczelny studenckiego magazynu Nowy Akapit. Uwielbia oglądać postmodernistyczne, fantastyczne oraz polskie kino. Natomiast jego ulubione uniwersum to Star Wars. Interesuje się filmoznawstwem, czytaniem biografii oraz historią. W wolnej chwili lubi oglądać każdy sport. Dlatego tworzy podcast „Rozmowy Na Pół Gwizdka”, który możecie znaleźć na Spotify.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy