Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„Joker: Folie à deux” – nowe informacje. Phoenix i Gaga zaśpiewają dobrze znane utwory

Jak donosi najnowszy raport Variety, długo oczekiwana kontynuacja hitu Todda Philipsa – „Joker: Folie à deux” – najprawdopodobniej będzie jukebox musicalem. Oznacza to, że w filmie znajdą się przede wszystkim covery dobrze znanych utworów; insiderzy donoszą, że w obecnej wersji jest ich co najmniej piętnaście. Tym samym pozostaje tajemnicą, ile – i w czy w ogóle – w filmie znajdą się jakieś piosenki oryginalne, ale niewykluczone, że zostaną one jeszcze dodane w kolejnych wersjach montażu. Warner Bros. odmówiło komentarza w sprawie.

Clayton Davies z Variety powołuje się na źródła osób wtajemniczonych w proces produkcji oraz uczestników pokazów testowych, które rzekomo odbyły się w ostatnich tygodniach dla wybranej publiczności. Donoszą oni dodatkowo, że jedną z popularnych piosenek, która została zreinterpretowana w drugim „Jokerze”, jest „That’s Entertainment” z musicalu „Wszyscy na scenę” (1953) z Judy Garland w roli głównej. Na ten moment nie są znane żadne nazwiska osób, które zaaranżowały lub zaśpiewają utwory w samym filmie, ale z dużym prawdopodobieństwem możemy się spodziewać, że jedną z wykonawczyń będzie wcielająca się w Harley Quinn Lady Gaga. Insiderzy donoszą również, że Hildur Guðnadóttir – nagrodzona Oscarem za muzykę do pierwszego „Jokera” kompozytorka, która tworzy również ścieżkę dźwiękową sequela – ma wnieść „swój charakterystyczny, oniryczny sznyt” do wszystkich piosenek w filmie.

„Jukebox musicale” często osiągają finansowy sukces – przykładami z ostatnich lat są chociażby „Mamma Mia!” czy „Moulin Rogue!”; ten drugi otrzymał również aż osiem nominacji do Oscara. Według wczesnych doniesień Joker ma jednak przełamać formułę tradycyjnych musicali, więc możemy się spodziewać ugryzienia tematu w zgoła niekonwencjonalny sposób. Zgadzają się z tym również domniemani uczestnicy wspomnianych wyżej pokazów testowych, którzy nazywają nowe dzieło Todda Philippsa „ryzykownym, ale k*** genialnym” oraz wskazują na fakt, że obraz stara się znaleźć złoty środek między zachwyceniem zarówno krytyków, jak i publiczności. Nic zresztą dzity wnego – jak również w ostatnich miesiącach podało Variety, budżet „Joker: Folie à deux” wynosi blisko 200 milionów dolarów, co jest niemal czterokrotnością kosztów powstania pierwszego „Jokera” (60 milionów). Obraz jest jedną z wielu wielkich tegorocznych premier Warner Bros. obok szalenie popularnej „Diuny: Części drugiej” oraz nadchodzących „Furiosa: Saga Mad Max” (premiera na tegorocznym festiwalu w Cannes”), „Beetlejuice Beetlejuice” i animowanego „Władcy Pierścieni: Bitwy o Rohirrim”.

Joker: Folie à deux – zdjęcie przedstawiające Harley Quinn (Lady Gaga) i Arthura Flecka (Joaquin Phoenix)

Należy jednak pamiętać, że wszystkie podane wyżej informacje są niepotwierdzone i bez oficjalnego komunikatu studia należy traktować je z przymrużeniem oka. Kontynuacja „Jokera” trafi na ekrany 4 października. W obsadzie, poza Joaquinem Phoenixem i Lady Gagą, znaleźli się również Zazie Beetz, Catherine Keener i Brendan Gleeson. Historia ma skupić się na relacji romantycznej tytułowego antybohatera z psycholożką Arkham Asylum, Harley Quinn. Za scenariusz ponownie odpowiada duet Phillipsa oraz Scotta Silvera („Fighter”, „8 Mila”).

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy