Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Kevin Feige w 2015 roku był bliski utraty posady w Marvel Studios

Jeśli jest jeszcze ktoś, kto nie kojarzy, kim jest Kevin Feige, to upraszczając nazwę go ojcem chrzestnym MCU. Od 2007 roku Feige pełni funkcję prezesa Marvel Studios. Piastował funkcję producenta każdego filmu tworzonego w ramach MCU. I choć na ten moment nic nie wskazuje na to, żeby miało go zabraknąć, to w 2015 roku prawie został zwolniony.

Kevin Feige, mimo że jest ojcem MCU, nie zawsze miał łatwo. Jego pomysły często były blokowane przez zarząd. Feige miał najbardziej pod górkę w momencie, kiedy CEO Marvel Entertainment był Ike Perlmutter. Poza blokowaniem projektów, to wiele kwestii związanych z MCU musiało być konsultowanych z Perlmutterm, który – jak zdradził Kevin – odrzucał jego wysiłki mające na celu poszerzenie różnorodności Marvel Cinematic Universe. Ike Perlmutter blokował między innymi Czarną Panterę i Kapitan Marvel. To właśnie on chciał też zwolnić Kevina Feige w 2015 roku.

Z perspektywy czasu można powiedzieć, że szczęśliwie dla fanów trykociarzy interweniował Bob Iger. W wywiadzie dla CNBC opowiedział o tym następująco:

W 2015 roku Ike zamierzał zwolnić Kevina Feige, który w tamtym czasie prowadził Marvel Studios. Pomyślałem, że to błąd, i wkroczyłem, aby temu zapobiec. Kevin jest niesamowicie utalentowanym dyrektorem. Osiągnięcia Marvela mówią same za siebie – Bob Iger o ratowaniu posady Kevina Feige – powiedzmy, że nie był (Ike) z tego powodu szczęśliwy i myślę, że uraza istnieje do dzisiaj – dodał.

Kevin Feige
Robert (Bob) Iger

Za sprawą Boba Igera, w 2015 roku doszło do podziału w Disneyu z powodu napiętych stosunków na linii Feige-Perlmutter. Iger podjął decyzję o odseparowaniu działu filmowego Marvela od reszty Marvela i przekazaniu go Alanowi Hornowi i Walt Disney Studios. Dzięki temu Kevin Feige raportował bezpośrednio do Horna, który pełnił funkcję prezesa Walt Disney Studios w latach 2012-2020. Pożar został ugaszony, a Kevin miał dużo większą swobodę twórczą. I choć o napięciu z Ike Perlmutterem już wiedzieliśmy, to informacja o chęci zwolnieniu Kevina Feige dowiadujemy się dopiero po 8 latach.

Źródło: CNBC, Variety

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy