Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Najnowszy Doctor Strange miażdży kina!

6 maja w kinach zadebiutował „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”, będący kontynuacją „Doctora Strange’a” z 2016 roku. Można było się spodziewać, że z Raimim na stanowisku reżysera, film przyciągnie tłumy do kin. Tak też właśnie się stało.

Od premiery filmu nie minął jeszcze tydzień, a już możemy obserwować gigantyczne zarobki produkcji. Film na całym świecie (z wyjątkiem kilku państw) osiąga świetne wyniki.

Kadr z filmu

Globalne zarobki produkcji

W sam weekend otwarcia (6-8 maja) film zarobił 185 mln $! I to w samych Stanach Zjednoczonych. Jest to drugie najwyższe otwarcie w czasie pandemii w USA (wyżej jest tylko zeszłoroczny „Spider-Man: No Way Home”). Ponadto produkcja znajduje się na 11 miejscu na liście najwyższych otwarć w historii (również w USA).

Po uwzględnieniu wyników z wtorku 10 maja, w samych Stanach Zjednoczonych, „Doktor Strange w Multiwersum Obłędu” zarobił ponad 210 milionów dolarów. Na całym świecie film zarobił już 507 mln $.

Polacy również dołożyli małą cegiełkę do tego sukcesu, u nas film do tej pory zarobił 1.6 miliona dolarów.

Benedict Cumberbatch jako Dr Stephen Strange

Droga po miliard może nie być taka łatwa

Są spore szanse, że najnowszy Doktor zarobi ponad miliard dolarów na całym świecie, jednak nie będzie to łatwe zadanie. O ile maj będzie prawdopodobnie zdominowany przez najnowszy film Marvela, tak końcówka maja i początek czerwca należą do Top Guna.  Mimo dobrego weekendu otwarcia, zdobycie miliarda może utrudnić brak dystrybucji filmu w Rosji i Ukrainie, w Chinach oraz kilku państwach arabskich (ze względu wątku homoseksualnego).

Elizabeth Olsen jako Scarlet Witch

Widzieliście już film? Podobał wam się bardziej niż pierwsza część z 2016 roku?

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Mikołaj Łukaszyk

Mikołaj Łukaszyk

Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Fan produkcji science-fiction, na czele z uniwersum Halo. Oprócz kinowych blockbusterów często oglądam polskie produkcje. Masowo pochłaniam przeróżne seriale i animacje, głównie z początku lat 2000. Prywatnie interesuję się również piłka nożną i geopolityką.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy