Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Netflix kręci 3. sezon Wiedźmina – zdjęcia oraz przypuszczenia

Nieoficjalne zdjęcia z planu 3. sezonu Wiedźmina od Netflix. Zdradzają one nie tylko lokalizację ale również bohaterów, których możemy się spodziewać w kolejnych odcinkach. Aktorzy czy specyfika konkretnych miejsc może też sugerować przeniesienie na małe ekrany istotnych wątków z książek Sapkowskiego.

W południowej Walii w górach Brecon Beacons sfotografowano głównych aktorów z serialu. Henry CavillAnya Chalotra Freya Allan  pojawią się oczywiście w niezmiennych rolach. Obok nich, na zdjęciach, które pojawiły się w sieci, znajduje się również Chris Fulton, który zadebiutował w drugim sezonie w roli Rience’a.

Freya Allen Pojedynek Geralta Ciri

Ze zdjęć wnioskować można, że Rience dopadnie Geralta, jego podopieczną oraz Yen. W książkach nie dochodzi do takiego spotkania ale patrząc na zmiany poczynione w 2. sezonie chyba nie wyobrażamy sobie innego scenariusza jak wspólne podróżowanie Ciri oraz Yennefer u boku Geralta. Przynajmniej na początku serialu. Zważywszy na zdjęcia w dalszej części teksu, można dojść do wnioski, do spotkania z Riencem dojdzie na początku 3. sezonu. Warto zwrócić uwagę na Ciri, która dzierży prawdziwy miecz. Miejmy nadzieję, że przyjdzie jej go użyć.

Na kolejnych zdjęciach niestety nie widać żadnych aktorów natomiast widzimy krajobrazy Trefil Quarry oraz „obóz” zespołu produkcyjnego.

Netflix tworzy Wiedźmina Netflix tworzy Wiedźmina Netflix tworzy Wiedźmina Netflix tworzy Wiedźmina

Nie udało się uchwycić aktorów ale jeden był ponoć widziany w Trefil Quarry. Mowa o Henrym Cavillu, który został zauważony jak wysiada z auta w stroju i peruce serialowego Geralta z Rivii.

Kolejne zdjęcie pochodzi z Nash Point. Niestety nie widać zbyt wiele.

Netflix kręci Wiedźmina

Obecnie, Netflix kręci Wiedźmina w Maroko, konkretniej w Erfoud (miasteczko oaza na pustyni Sahara), gdzie powstawały ujęcia między innymi do takich produkcji jak: Gra o Tron, Spectre czy Star Wars. Źródło podaje, że ekranowym odpowiednikiem tej lokacji będzie pustynia Korath znajdująca się na południu Nilfgaardu. Obecność w tej krainie była istotna dla książkowej Ciri. Na planie w Maroko poza Freyą Allen nie widziano innych aktorów.

Netflix kręci Wiedźmina
Netflix kręci Wiedźmina

Najciekawsze jest chyba jednak zdjęcie dwóch białych koni, co może zwiastować pojawienie się jednorożca w filmie.

Jednorożce w Wiedźminie

Kolejne zdjęcia pochodzą jeszcze z czerwca, ponownie z Walii. Przedstawiają jeden z najbardziej ikonicznych książkowych pojedynków. Geralt z Rivii zmierzy się z Vilgefortzem z Roggeveen.

Netflix kręci Wiedźmina Vilgefortz Geralt z Rivii

Zdjęcia, które pojawiają się w sieci na pewno napawają optymizmem jeśli chodzi o konkretne momenty, które showrunnerka Lauren S. Hissrich chce przenieść na ekran. Zobaczymy natomiast w jakiej konwencji to wszystko będzie uszyte bowiem zarówno pierwszy sezon, jak i (przede wszystkim) drugi sporo zmienił. Na pewno cieszy powrót choreografa walk z pierwszego sezonu serialu. Wolfgang Stegemann był nieobecny podczas kręcenia drugiego sezonu ale jest ciągle obecny na planie kolejnego więc o widowiskowe walki nie musimy się chyba martwić.

Netflix kręci Wiedźmina (3. sezon) już kilka miesięcy i ma za sobą już półmetek pracy na planie. Zdjęcia skończą się zapewne jeszcze w tym miesiącu lub w sierpniu. Miejmy nadzieję, że premiera odbędzie się w 2023 roku.

Źródło zdjęć oraz wielu informacji: Redanian Intelligence

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy