Po kilku miesiącach od zatrudnienia Jamesa Gunna i Petera Safrana w roli kreatorów przyszłości DC Films, wiemy już jakie projekty trafią na streaming i do kin w najbliższych latach. Na ten moment, niestety (albo stety) nie możemy mówić o całkowitym reebocie. Równolegle do DC Universe debiutować na ekranach kin będą produkcje spoza głównej linii fabularnej.
Od trzech miesięcy duet Gunn i Safran wraz ze swoim zespołem opracowują 10-letni plan, który zapowiadał David Zaslav (CEO Warner Bros. Discovery), po tym jak zdecydował się wywrócić wszystko, co z komiksowymi adaptacjami związane, do góry nogami. Poniżej znajdziecie listę produkcji, które będą 1. częścią tego wieloletniego planu.
Rozdział 1.: Bogowie i potwory
Superman: Legacy – film nie będzie obrazem ukazującym origin story najpopularniejszego superbohatera, na wzór Człowieka ze stali z 2013 roku. Produkcja ma ukazywać trudy zrównoważenia kryptońskiej krwi z ludzkim wychowaniem. Scenariusz do filmu napisał sam James Gunn, a być może zasiądzie również na stołku reżyserskim. Taką nadzieję ma między innymi Peter Safran. Premiera ma się odbyć 11 lipca 2025 roku.
The Brave and the Bold – będzie to pierwszy od 1997 roku film w którym zobaczmy Robina. The Brave and the Bold ma być początkiem batrodziny w uniwersum. W komiksach (upraszczając) było wielu Robiów. W tej produkcji będzie nim Damien Wayne, syn Bruce’a. Projekt opiera się na serii komiksów o Batmanie autorstwa Granta Morrisona, który, jak powiedział Gunn, miał „wyjątkowy” wpływ na DCU.
Supergirl: Woman of Tomorrow – Gunn nazwał tę Supergirl „znacznie bardziej hardkorową”. Będzie to film oparty o komiksy Toma Kinga. Będzie to świeże podejście do tej bohaterki. Film ma pokazać wyraźny kontrast pomiędzy Supergirl a Supermanem. Ta pierwsza od urodzenia aż do 14 roku życia, będąc na Kryptonie, przyglądała się jak wszyscy wokół niej umierają i giną w strasznych sposób. W tym samym czasie jej kuzyn wychowywany był w kochającej rodzinie na sielskiej farmie.
The Authority – film o tytułowej drużynie o nadludzkich umiejętnościach, którzy mają mniej idealistyczne podejście do ratowania świata. Produkcja opowie o bohaterach, o wątpliwej moralności.
Swamp Thing – film, który ma opowiedzieć o pochodzeniu potwora z bagien w konwencji horrorowej. Ponadto, postać ma wchodzić w przyszłości w interakcję z innymi bohaterami. James Gunn porównał tę sytuację do Rocketa Raccoona, którego (według niego) fani MCU nie wyobrażali sobie obok np. Thora. A jak się później okazało, ich „połączenie” wyszło wyśmienicie.
Booster Gold – „impostor wśród superbohaterów” jak określił go James Gunn. Serial ma być komedią o przegrywie z przyszłości, który dzięki podstawowej technologii jego czasów, ma przenieść się do naszej teraźniejszości i zgrywać superbohatera.
Paradise Lost – serial, który ma opowiedzieć historię amazonek na wyspie Themyscira przed narodzinami Diany (Wonder Woman). Serial ma nam pokazać skąd wzięła się wyspa kobiet i jakie piękne oraz okropne historie są z tym związane. Produkcja ma się inspirować Grą o tron i w podobnej konwencji opowiadać o intrygach na wyspie.
Green Lantern – serial pokaże losy Hala Jordana (w tego wcielał się już Ryan Reynolds w filmie z 2011 roku) i Jona Stewarta czyli dwóch najpopularniejszych członkach korpusu. Ma to być najważniejszy serial dla całego uniwersum. Ma to być w pewnym sensie detektywistyczna opowieść w kosmosie.
Amanda Waller – serial, w którym do swojej roli powróci Viola Davis. Akcja produkcji ma się rozgrywać pomiędzy 1. i 2. sezonem Peacemakera. Aktorzy z serialu Jamesa Gunna (również John Cena) mają powrócić w spin-offie.
Creature Commandos – serial animowany. Produkcja już powstaje na podstawie scenariusza Jamesa Gunna i Petera Safrana. Komiksowy pierwowzór opowiadał o drużynie złożonej z superbohaterów i potworów walczących z nazistami. Ze względu na to, że Gunn zapowiedział, iż aktorzy głosowi z serialu pojawią się również w projektach live-action, możemy spodziewać się nieco innego podejścia do tytułowych komandosów.
Co dalej z sequelem Batmana i Jokera?
Poza uniwersum DCU, czekają nas 4 poboczne projekty DC, nie wchodzące w skład głównego uniwersum. Są to: Joker: Folie à Deux, The Batman – Part II, Teen Titans Go i niezatytułowany jeszcze film o czarnoskórym Supermanie. The Batman – Part II zadebiutuje 3 października 2025 roku. Do roli tytułowej powróci Robert Pattinson.
Całkowity reboot, ale jednak nie
To jednak nie wszystkie informacje związane z przyszłością DC. Dowiedzieliśmy się również, że Gal Gadot (Wonder Woman), Jason Momoa (Aquaman), Ezra Miller (Flash) i Zachary Levi (Shazam) dostali możliwość ponownego wcielenia się w swoje superbohaterskie role, w przyszłych projektach DC. Natomiast Henry Cavill, nie powróci już do roli Supermana. James Gunn, który napisał kolejny film o człowieku ze stali, ma inny pomysł na obsadę.