Styczeń za nami, także czeka nas kolejny miesiąc czytania i gromadzenia książek. Prezentujemy ofertę wydawnictwa Zysk i S-Ka na obecny miesiąc, licząc, że każdy z was znajdzie w niej coś dla siebie.
Zapowiedzi wydawnictwa prezentują się następująco:
- Kronika towarzyska lady Whistledown jest skrzącą się humorem antologią romantycznych opowieści. Prosto od nieuchwytnej autorki kroniki towarzyskiej z bestsellerowego cyklu o rodzinie Bridgertonów. Autorkami tej antologii są: Juliia Quinn, Suzanne Enoch, Karen Hawkins oraz Mia Ryan. Pozycja nie tylko dla fanów serialowych Bridgertonów.
- Emocje. Jak uczucia kształtują nasze myślenie Leonarda Mlodinowa to głębokie spojrzenie na rolę uczuć w życiu codziennym, które podważa potoczny pogląd, że rozum i emocje są przeciwieństwami. Jak lepiej komunikować się z innymi? Jak zrozumieć naszą frustrację, strach i niepokój? Co zrobić, aby uczynić nasze życie szczęśliwszym? Odpowiedzi na te pytania możemy znaleźć dzięki zrozumieniu swoich emocji, a to będzie możliwe dzięki lekturze tej właśnie książki.
- Pamiętniki Giacomo Casanovy przedstawiają niesamowitą historię życia jednego z najsłynniejszych awanturników wszech czasów. Pamiętniki są fenomenalnym obrazem epoki – obyczajów, niepohamowanych namiętności, szalonych miłości i zaciekłych nienawiści. Casanova z wielkim literackim talentem przedstawia nam barwną galerię postaci, od królów i filozofów do najgorszych szumowin, i odmalowuje żywy portret tamtych dalekich czasów – z brzękiem szabel, hukiem pistoletowych wystrzałów, tętentem kopyt, napadami bandytów i stukiem sztonów na karcianych stolikach.
- Czulsza niż dotyk Dominiki Rosik. Gorące lato, Mazury. Do małego domu nad jeziorem przyjeżdża Marieta, młoda rzeźbiarka. Wypełnia zalecenie ekscentrycznego terapeuty, żeby w odosobnieniu spędzić sto jeden dni. Dziewczyna stara się zapomnieć o przeszłości i o swojej największej miłości – sztuce. Jej spokój już pierwszego dnia przerywa pojawienie się labradora i jego aroganckiego właściciela – jak się okazuje – lokatora sąsiedniego domu.
- Heroldowie Valdemaru Mercedes Lackey zabierają czytelnika w pełną przygód opowieść o obdarzonej niezwykłymi zdolnościami młodej dziewczynie wplątanej w sieć intryg. Królestwu zagraża wielkie niebezpieczeństwo. Uciekinierka z domu, Talia, zostaje odnaleziona przez magiczną, podobną do konia istotę. Jest nią Rolan – towarzysz o niewyobrażalnych możliwościach. Wybrał Talię z grona wielu, by została uczniem w Kolegium Heroldów i wstąpiła do elitarnej gwardii królowej Selenay. Podczas gdy Talia doskonali swe umiejętności, wokół niej zawiązuje się sieć intryg oraz dojrzewa uknuty spisek…
- Zlituj się nad czytelnikiem. Zasady twórczego pisania Kurta Vonneguta oraz Suzanne McConnell ujawniają tajniki sztuki pisarskiej jednego z największych pisarzy XX wieku. Suzanne McConnell, była uczennica Kurta Vonneguta, ukazuje nowe oblicze mistrza literatury amerykańskiej – jako nauczyciela pisania. Vonnegut nieraz w swoich powieściach, esejach i wypowiedziach poruszał zagadnienia związane z pisarskich rzemiosłem. Jednak nigdy wcześniej nie ukazała się książka w całości poświęcona jego naukom. McConnell zręcznie przeprowadza czytelnika przez labirynt wskazówek pisarza. Przywołując doświadczenia z życia Vonneguta, opowiadając anegdoty o nim i pokazując, w jaki sposób wszyscy możemy skorzystać z jego mądrości.
- LUDZIE i ludzie Adama Kochanowskiego – zabawne i celne spostrzeżenia autora zmuszające do refleksji na temat natury człowieka. Literat i dziennikarz Adam Kochanowski zawarł w niej swoje przemyślenia o ludziach – ich wadach i zaletach, sile i słabościach, pięknie i okropieństwie. Zabawne i celne spostrzeżenia autora zmuszają do refleksji na temat natury człowieka i, mimo nie raz gorzkiego wydźwięku, dodają otuchy i przynoszą nadzieję. Natomiast rysunkowo malarskie metafory Lecha Frąckowiaka dodatkowo oddziałują na wyobraźnię i uzupełniają przemyślenia autora o nowe znaczenia.
- Sydonia. Słowo się rzekło Elżbiety Cherezińskiej to lektura wyjątkowa, skupiona na postaci Sydonii von Bork – kobiety, której przypisano upadek Księstwa Pomorskiego. Cherezińska prezentuje tę wyrazistą kobiecą bohaterkę na tle ważnych historycznych zawirowań, dzięki czemu mamy szansę poznać nie tylko tragiczne losy samej Sydonii, lecz także ciekawy wycinek naszych dziejów.
Jak widzimy zapowiedzi wydawnictwa prezentują się dosyć różnorodnie. Czy już wiecie, którą z pozycji przeczytacie? Jeśli interesują was inne artykuły na temat książek to znajdziecie je tutaj.
[Post sponsorowany. Zestawienie przygotowaliśmy w ramach współpracy reklamowej]