Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Octopus Film Festival 2024: Plakat, Octopus Shorts i pierwsze ogłoszenia!

Już w sierpniu powróci jeden z najciekawszych festiwali filmowych w Polsce – Octopus Film Festival. Ośmiornica zagości w industrialnych przestrzeniach gdańskiej stoczni w dniach 6-11 sierpnia. Organizatorzy wydarzenia zapowiadają wyjątkowe sześć dni święta kina gatunkowego, a tegoroczna edycja ma być największą w historii. Co już wiemy na temat festiwalu?

Nowy plakat

W poniedziałek zaprezentowano najnowszy plakat 7. edycji Octopus Film Festiwal. Twórcą identyfikacji wizualnej jest Wiktor Stribog, twórca kultowego kanału Kraina Grzybów TV.

Octopus Film Festival 2024
Fot. materiały prasowe

Octopus Shorts – Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Podczas tegorocznego festiwalu odbędzie się druga edycja Octopus Shorts (o pierwszej odsłonie konkursu przeczytacie tutaj – 6. Octopus FF: Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych – Octopus Shorts). Do pierwszej edycji Octopus Shorts zgłoszono ponad 300 filmów z ponad 35 krajów, w tym m.in. z  Polski, Portugalii, Włoch, Albanii, Rumunii, Izraela, Iranu, Meksyku, Kolumbii, USA, Kanady, Japonii czy Hong Kongu. Octopus Shorts to konkurs filmów krótkometrażowych, w którym kino gatunkowe wyrażane jest poprzez szaleństwo, kreatywność i odwagę twórczą.

Nabór do konkursu potrwa do 30 czerwca. Wszelkie informacje na temat zgłoszeń, regulaminu i innych informacji dotyczących Octopus Shorts znajdziecie tutaj.

Lamberto Bova jednym z głównych gości festiwalu!

Laureatem tegorocznej Atramentowej Macki za całokształt twórczości oraz gościem festiwalu będzie Lamberto Bava, jeden z najważniejszych włoskich reżyserów lat osiemdziesiątych, twórca „Demonów”, „Ostrza w ciemności”, „Zginiesz o północy” i „Fantaghiro”.

Mario Bava stał się legendą kina gatunkowego. Jego „Maska szatana” zapoczątkowała modę na włoski gotyk, „Dziewczyna, która wiedziała za dużo” – gatunek giallo, „Krwawy obóz” to pierwszy w historii kina slasher, a „Planeta wampirów” zainspirowała Ridleya Scotta do stworzenia „Obcego”.

Lamberto Bava kontynuował dziedzictwo swojego ojca. Po dobrze przyjętym debiucie „Macabro (1980) nakręcił jeden z największych przebojów włoskiego kina grozy lat osiemdziesiątych – „Demony”, w których tytułowe potwory atakują widzów podczas kinowego pokazu.

Podczas tegorocznej edycji Octopusa zostanie zaprezentowanych siedem filmów: trzy w reżyserii Maria Bavy, trzy w reżyserii Lamberta Bavy i jeden wspólny. Pokazom będą towarzyszyły spotkania z Lambertem Bavą.

Octopus Film Festival 2024
Fot. materiały prasowe

Przeczytaj również: Tak będzie wyglądała obsada filmów o „The Beatles”! [PLOTKA]

 

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Martyna Kucybała

Martyna Kucybała

Dziecko Marvela, które nosi w sobie ogromne pokłady miłości do Spider-Mana oraz innych bohaterów i złoczyńców z Nowego Jorku. Z wielką chęcią wypiłaby szklaneczkę whisky w towarzystwie Jessici Jones i pobujała się po mieście z Milesem Moralesem. Miłośniczka kina, zwłaszcza tego bliskowschodniego. Uzależniona od kupowania Funko Popów i kart kolekcjonerskich a prywatnie ogromna fanka basketu i piłki nożnej.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy