Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Oficjalnie: Piąty sezon „Wiedźmina” będzie ostatnim. Co zobaczymy w czwartej części?

W oficjalnym komunikacie Netflix poinformował, że 5. sezon „Wiedźmina” powstanie i będzie ostatnim. Zaprezentował też materiał wideo, w którym prezentuje wspólne czytanie scenariusza. W materiale widzimy nowych członków obsady, którzy dołączali do produkcji w ostatnich tygodniach.

Sezony 4. i 5. „Wiedźmina” będą kręcone równocześnie ale nie ma jeszcze oficjalnych dat premier. Jest duża szansa, że za sprawą 4. sezonu na kontynent wrócimy w 2025 roku.

Piąty sezon „Wiedźmina” będzie ostatnim
Meng’er Zhang (Milva) i Danny Woodburn (Zoltan) / Źródło: Netflix

Do obsady piątego sezonu „Wiedźmina”: dołączyli: Liam Hemsworth (Geralt), Danny Woodburn (Zoltan), Laurence Fishburne (Regis), Sharlto Copley (Leo Bonhart) i James Purefoy (Stefan Skellen). Hemsworth, który przejął miecze po uwielbianym przez fanów Henrym Cavillu, tak wypowiedział się na temat swojego nowego zadania:

„Jako fan Wiedźmina jestem zachwycony możliwością zagrania Geralta z Rivii” – stwierdził. „Henry Cavill był niesamowitym Geraltem i jestem zaszczycony, że przekazuje mi rolę i pozwala chwycić miecze Białego Wilka w kolejnym rozdziale jego przygody. Henry, jestem twoim fanem od lat, zainspirowało mnie to, co wniosłeś do tej wspaniałej postaci. Być może mam sporo do obsadzenia, ale jestem naprawdę podekscytowany możliwością wkroczenia do świata Wiedźmina.”

Zakończenie 3. sezonu

Sezon 4. zakończył się ponownym rozdzieleniem głównych bohaterów. Yennefer (Anya Chalotra) przebywa w Aretuzie, zmagając się ze skutkami zdrady Vilgefortza i śmiercią swojej mentorki i przybranej matki, Tissai (MyAnna Buring). Pomimo ciężkiej tragedii Yennefer gromadzi czarodziejki i postanawia zastąpić Tissaię jako nową przywódczynię Aretuzy. Ciri (Freya Allan) zaś wylądowała na pustyni Korath, gdzie zmagała się ze swoimi mocami, a następnie przyłączyła sie do grupy wyrzutków zwanych Szczurami (powstaje spin-off, który prawdopodobnie skupi się na tej grupie, więcej pisałem o nim TUTAJ).

Geralt po brutalnym pokonaniu przez zdradzieckiego maga Vilgefortza (Mahesh Jadu) , który współpracuje z Nilfgaardem, był zmuszony do odwrotu by wyzdrowieć. Jednak po usłyszeniu wieści, że Emhyr (Bart Edwards), cesarz Nilfgaardu, odnalazł swoją córkę Ciri, zbiera wszystkie siły i wyrusza jej na ratunek z pomocą Jaskiera (Joey Batey) i Milvy (Meng’er Zhang).

Co w 4. sezonie

Showrunnerka serialu Lauren Schmidt Hissrich zdradziła, że Geralt 4. sezonie zrobi wszystko co w jego mocy aby odnaleźć Ciri i Yennefer. Przed wyruszeniem w drogę Geralt zbierze drużynę, którą znamy z książek. Yennefer zmierzy się z nową rolą. Będzie musiała przewodzić i odbudować całą Aretuzę. Bohaterka wkroczy na nieznane wody, ponieważ do tej pory to ona cały czas była uczennicą. Ciri podobnie jak Geralt będzie podróżować z nową grupą, którą czekają (jak zapowiada showrunnerka) ciekawe przygody. Sama Ciri ma nam się pokazać z innej strony niż dotychczas. Cały czas jednak musimy pamiętać o jej wielkiej mocy i to właśnie ona będzie największą zagadką 4. sezonu „Wiedźmina”. Piąty sezon „Wiedźmina” będzie ostatnim i na jego temat jeszcze nic nie wiemy.

Źródło: Netflix

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy