Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Oppenheimer. Wybuch pierwszej broni jądrowej bez użycia CGI, w nowym filmie Nolana

Christopher Nolan za pośrednictwem magazynu Total Film, zdradza kulisy powstawania filmu pt. Oppenheimer. Najciekawszym elementem wpisu (całość TUTAJ) jest fragment mówiący o tym, że odtworzenie pierwszej w historii detonacji broni jądrowej odbyło się bez użycia grafiki komputerowej.

 Roberta Oppenheimera
Cillian Murphy w filmie Oppenheimer dla magazynu Total Film

Reżyser trylogii o Mrocznym Rycerzu, bardzo ceni sobie praktyczne podejście do tworzenia filmów. Kolejnym przykładem, tego coraz rzadszego podejścia (w kontekście blockbusterów), ma być jego najnowszy film Oppenhemer. Pierwszy naziemny test nuklearny, o kryptonimie Trinity, zostanie ukazany w najnowszym filmie uznanego reżysera. To właśnie ta sekwencja, choć brzmi to niewiarygodnie, została zrealizowana w całości bez użycia CGI. Christopher Nolan podkreśla, że scena była bardzo trudną do zrealizowania sekwencją.

Oppenheimer
Robert Downey Jr. w filmie Oppenheimer dla magazynu Total Film

Produkcja, pomimo ogromnej skali, ma być bardzo intymnym i subiektywnym obrazem świata, który będziemy obserwować oczami tytułowego bohatera – Roberta Oppenheimera.

Przeczytaj również: Złote Globy 2023 – pełna lista nominowanych!

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy