Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Święto Ognia, film twórcy Idy, w kinach już w 2023 roku!

Już w przyszłym roku do kin zawita nowy film znanej reżyserki Kingi Dębskiej. Projekt budzi zainteresowanie ze względu na obsadę oraz ekipę stojącą za produkcją. Do pracy przy ,,Święcie ognia” zaangażowanych jest wielu doświadczonych producentów, m.in. montażysta Jarosław Kamiński, operator Witold Płóciennik czy scenograf Wojciech Żogała. Producentem tego naszpicowanego obiecującą obsadą komediodramatu, jest Opus Film, studio odpowiedzialne za międzynarodowe sukcesy, takie jak ,,Ida” czy ,,Zimna Wojna”.

Kadr z filmu

Na widzów czeka prawdziwe święto kina! Piękna historia, dużo emocji, świetna obsada i reżyseria Kingi Dębskiej są, moim zdaniem, przepisem na sukces. Wierzę, że udało nam się zrealizować film dorównujący poziomem najwybitniejszym projektom zrealizowanym przez Opus Film.

Producent filmu Piotr Dzięcioł („Ida”, „Zimna wojna”)

 

O czym będzie film?

Anastazja (Paulina Pytlak) ma 20 lat, jest uzależniona od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, porwałaby go na randkę albo na koniec świata. Niestety to tylko marzenia, bo od dziecka jest przykuta do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka nie traci pogody ducha, a optymizmem zaraża wszystkich. Najlepszą relację ma z nią starsza siostra Łucja (Joanna Drabik) – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Anastazję samotnie wychowuje ojciec Poldek (Tomasz Sapryk). Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina (Kinga Preis). To za jej sprawą Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą, która aż nazbyt długo czekała na rozwiązanie.

Materiał prasowy

Producenci oraz obsada

Reżyserką filmu jest Kinga Dębska, znana m.in. z takich filmów jak ,,Moje córki krowy„, ,,Zabawa zabawa” oraz  ,,Plan B„.

Pomysłodawcą ekranizacji powieści Jakuba Małeckiego jest producent filmu Piotr Dzięcioł („Ida”, „Zimna wojna”). Zestawienie twórców dopełniają: operator – Witold Płóciennik („Minuta ciszy”), scenograf – Wojciech Żogała („Bogowie”), montażysta Jarosław Kamiński („Zimna wojna”), kompozytor – Bartosz Chajdecki („Moje córki krowy”), kostiumografka – Dorota Roqueplo („Boże Ciało”) oraz choreograf – Jacek Przybyłowicz.

Główne bohaterki na kadrze z filmu

Partnerem produkcji jest Teatr Wielki – Opera Narodowa. Koproducentami filmu są: CANAL+ Polska, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, Axi Immo Group Sp. z o.o. oraz Łódzki Fundusz Filmowy.

W głównych rolach wystąpią Paulina Pytlak, debiutująca studentka Akademii Teatralnej jako Anastazja; Joanna Drabik, tancerka Baletu Narodowego jako Łucja; Tomasz Sapryk jako Poldek oraz Kinga Preis jako Józefina. Na ekranie zobaczmy również Karolinę Gruszkę, Katarzynę Herman oraz Mariusza Bonaszewskiego.

Kinga Dębska, reżyserka filmu obiecuje dużo śmiechu podczas seansu:

„Święto ognia przyniesie widzom wiele wzruszeń i oczyszczającego śmiechu, ale też zderzy ich z trudnymi pytaniami. To będzie zupełnie inny film niż wszystkie moje poprzednie. Naprawdę. Jest z pewnością najbogatszy formalnie, najbardziej wymagający narracyjnie, bo i różne czasy, i taniec, i porażenie mózgowe. Dużo wzruszeń i emocji towarzyszyło okresowi zdjęciowemu, wszyscy mieliśmy poczucie, że obcujemy z czymś ważnym i niemal mistycznym. Jedno jest pewne – świat po seansie będzie wyglądał inaczej. Cała ekipa miała poczucie, że ten film nas wszystkich jakoś zmienił. Na lepsze.”

Obraz zawierający osoba, podłoże, dziecko, małe dziecko Opis wygenerowany automatycznie

 

 

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Mikołaj Łukaszyk

Mikołaj Łukaszyk

Student prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Fan produkcji science-fiction, na czele z uniwersum Halo. Oprócz kinowych blockbusterów często oglądam polskie produkcje. Masowo pochłaniam przeróżne seriale i animacje, głównie z początku lat 2000. Prywatnie interesuję się również piłka nożną i geopolityką.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy