Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Polska premiera nagrodzonego serialu sensacyjnego „Follow” już 9 marca na 13 Ulicy!

Wielkimi krokami zbliża się polska premiera uznanego przez krytyków serialu sensacyjnego „Follow”. Sześcioodcinkowa francuska produkcja przybywa do Polski zaledwie kilka miesięcy po triumfie na Festival De La Fiction w La Rochelle, gdzie została okrzyknięta najlepszym serialem 52-minutowym 2023 roku. Polska premiera „Follow” odbędzie się już w niedzielę 9 marca o 22:00 na 13 Ulicy. Premierowe odcinki emitowane będą w soboty o 22:00.

„Follow” – fabuła

Komenda Głównej Policji w Paryżu pragnie zmodernizować swój wizerunek. W tym celu do działu komunikacji dołącza Léna, 28-letnia community managerka, której angaż zbiega się czasowo z trwającym w stolicy śledztwem w sprawie seryjnego mordercy. Dochodzenie prowadzące przez nadinspektor Agathe Ruffin wykazuje, że zabójca korzysta z mediów społecznościowych w celu zdestabilizowania działań policji, co szybko przykuwa uwagę nowo zatrudnionej Lény. Napędzana adrenaliną kobieta rozpoczyna niebezpieczną grę i podejmuje z mordercą kontakt internetowy. Lecz czy Lénie uda się uwolnić z uścisku zagadkowego przestępcy zanim tkana przez niego sieć zaciśnie się na kolejnej ofierze?

Kadr z serialu „Follow" – 13 Ulica
Marilyne Canto jako nadinspektor Agathe Ruffin, jedna z głównych bohaterek „Follow”

W główną postać Leny wcieliła się Marie Colomb („Magnetyczni”, „Laëtitia”), a w pozostałych rolach znaleźli się: Marilyne Canto (laureatka Cezara za film krótkometrażowy „Fais de beaux rêves”) jako nadinspektor Agathe Ruffin, a także Vincent Heneine („Zbrodnia od kuchni”, „Alias”), Daniel Njo Lobé („Marseille”), Philypa Phoenix („Balthazar”, „Osmosis”), Oscar Copp („Biały raj”), Aida Asgharzadeh („Agentka specjalnej troski”), Jean-Michel Lahmi („Niepodobni”) oraz Arthur Mazet („Elle”).

Za produkcję „Follow” odpowiada Bonne Pioche Story (Victoire d’Aboville), a scenariusz napisali: Sophie Dab, Florian Spitzer, Blanche Bigot oraz Delphine Chouraqui. Reżyserem całości jest Louis Farge, odpowiedzialny m.in. za również emitowaną na 13 Ulicy „Zbrodnię od kuchni”. Francuską i międzynarodową dystrybucją serialu zajmuje się Federation Studios.

Premiera „Follow” już 9 marca o 22:00 na 13 Ulicy. Nowe odcinki emitowane będą co sobotę o tej samej porze. Na razie nic nie wiadomo o potencjalnej premierze w streamingu.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy