Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„The Stanley Parable: Ultra Deluxe” już dostępne. Mem stał się faktem

„The Stanley Parable” to jedna z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych gier indie ostatnich lat. W tym tygodniu premierę miała jej długo oczekiwana reedycja – „The Stanley Parable: Ultra Deluxe”. Wersja rozszerzona gry Crows Crows Crows po raz pierwszy zapowiedziana została w grudniu 2018 podczas rozdania The Game Awards, po czym słuch o niej zaginął – na stronie wydawcy premiera była z roku na rok przekładana, co wzbudziło w internautach wątpliwości na temat jej faktycznego istnienia. W końcu mowa tu o „The Stanley Parable” – jednej z najbardziej samoświadomych gier w historii; zapowiedź „wersji deluxe” podejrzewana była więc o bycie zagraniem na nosie graczy i satyrą na przepełniony niepotrzebnymi remasterami rynek gier video. Dziś wiemy już jednak, że wydanie wzbogaconej o nową zawartość reedycji nie było żartem – tytuł trafił do cyfrowej dystrybucji w ubiegłą środę, 27 kwietnia.

„The Stanley Parable: Ultra Deluxe” wprowadza do gry masę dodatkowej zawartości. Crows Crows Crows wzbogaciło swój flagowy tytuł o nowe monologi narratora, lokacje oraz zakończenia – mówi się o dodatkowych kilku godzinach zabawy. Znacznej poprawie uległa również oprawa graficzna, która została odświeżona pod bieżącą generację konsol. Wersja Ultra Deluxe dostępna jest do zakupienia wyłącznie w wersji elektronicznej na komputerach PC oraz konsolach: PlayStation 4, Playstation 5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Z faktu premiery pojawiły się również pierwsze opinie recenzentów i graczy, którzy zgodnie chwalą reedycję i nowy, starannie przygotowany content. Fani „The Stanley Parable” nie powinni być zawiedzeni, podobnie jak ci, którzy będą mieli z tym nietuzinkowym tytułem styczność po raz pierwszy.

Czym jest „The Stanley Parable”?

Gra „The Stanley Parable” jest przewrotnym eksperymentem narracyjnym, w którym nie występuje tradycyjny gameplay. Wcielamy się w rolę tytułowego Stanleya, pracownika numer 427 wielkiej korporacji, którego jedynym zadaniem jest wykonywanie poleceń wyświetlanych na ekranie służbowego komputera. Pewnego dnia nowe polecenia przestają się pojawiać, co zmusza skonfundowanego bohatera do opuszczenia własnego biura i rozpoczęcia eksploracji budynku. Stanleyowi na każdym kroku towarzyszy ironicznie komentujący jego losy narrator. Grę napisali deweloperzy Davey Wreden oraz William Pugh.

 

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy