Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Thirteen Lives – nowy film Rona Howarda

Thirteen Lives Rona Howarda trafi do wybranych kin 29 lipca, a 5 sierpnia pojawi się na platformie Prime Video. Reżyser takich filmów jak Piękny Umysł, Kod da Vinci (oraz kolejnych części) czy Wyścigu powróci z nowym filmem i jest to bardzo dobra informacja.

Trochę prywaty

W mojej elicie reżyserów na pewno wymieniłbym Rona Howarda. Jest to twórca, którego filmy wspominam z czasów dzieciństwa bardzo ciepło. Produkcje takie jak Apollo 13, Kod da Vinci, Anioły i Demony czy Wyścig ukształtowały mój gust filmowy kiedy siedziałem sielankowymi wieczorami przed telewizorem. Jego thrillery, biografie i dramaty zawsz były dla mnie bombą emocjonalną. Na kilka lat, od jego produkcji skutecznie odciągnęły mnie blockbustery kinowe (z Marvelem na czele), na które zacząłem poświęcać 100% mojego kinowego czasu. Szkoda, że bardzo słaby Inferon i Hans Solo tego nie zmienił. Późniejsze pozycje proponowane przez reżysera też nie zachwycały. A teraz mam ogromną nadzieję, na produkcję wybitną na miarę Pięknego Umysł czy Kodu da Vinci, za sprawą nadchodzącego filmu Thirteen Lives. Zwiastun, który znajdziecie poniżej prezentuje się świecie. Sceny wyglądają bardzo dobre i zachęcająco. Ich kolorystyka jest bardzo zróżnicowana i wyraźna. Muzyka w zwiastunie wzbudza we mnie ekscytujący niepokój trochę na miarę Midsommar z 2019 roku. Autorem muzyki jest Benjamin Wallfisch. Tworzył On między innymi dla Blade Runnera 2049. Moje dobre przeczucia podbudowane są też świetną obsadą. Pojawi się w niej bowiem Colin Farrell i przede wszystkim Viggo Mortensen, którego uwielbiam i w dalszym ciągu czekam aż wzniesie Oscara. Ponadto współautorem scenariusza jest William Nicholson, który napisał Gladiatora czyli dzieło wybitne.

O filmie

Produkcja skupi się na opowiedzeniu historii, która wydarzyła się w 2008 roku w Tajlandii. 12 chłopców, zawodników drużyny piłkarskiej, wraz z trenerem zostało uwięzionych w jaskini, kiedy to podczas zwiedzania, zaskoczył ich potężny monsun. Deszczowa woda zalała wszystkie drogi. Drużyna została odcięta od świata kilka kilometrów w głąb jaskini bez żadnych zapasów.
Akcje ratunkową przeprowadzili jedni z najbardziej doświadczonych i wykwalifikowanych nurków na świecie.
W produkcji wystąpią między innymi Viggo Mortensen, Colin Farrell i Joel Edgerton.

Thirteen Lives film Rona Howarda

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dajcie znać co Wy myślicie o nadchodzącej produkcji.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy