Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Stracone złudzenia – adaptacja dzieła Honoré de Balzaca

Stracone złudzenia to francuski film roku, o którym mówi się jako brawurowej, pełnej werwy adaptacji arcydzieła Honoré de Balzaca – francuskiego powieściopisarza. Film został pokazany na ostatnim rozdaniu Cezarów i zdobył aż 7 statuetek! W tym za najlepszy film. Premiera odbyła się na Konkursie Głównym festiwalu w Wenecji.

 

O filmie

Pochodzący ze zdeklasowanej i zubożałej rodziny poeta Lucien (Benjamin Voisin) nawiązuje romantyczną relację z lokalną arystokratką i mecenaską Madame de Bargeton (Cécile de France). Ów mezalians wiedzie chłopca aż na ubłocone paryskie ulice, gdzie roi się od takich jak on: utalentowanych, ambitnych, niemających nic do stracenia idealistów. Czeka ich w stolicy dobrze opłacany cynizm albo poetyczne klepanie biedy. Pióro w służbie sowicie opłacanych kalumnii lub pochlebstw, bądź wierność sprzedającej się kiepsko sztuce. Którą ze ścieżek wybierze bohater, by wedrzeć się na salony?

 

Plakat filmu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Premiera 5 sierpnia w kinach. Dystrybutorem filmu w Polsce jest Gutek Film.
Co myślicie o tej produkcji? Czy zwiastun i ilość zdobytych nagród zachęci Was do obejrzenia?

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy