Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Tytus, Romek i A’Tomek. Powstanie ekranizacja kultowego komiksu

Studio animacji EGoFILM ogłosiło, że pozyskało prawo do kultowego komiksu „Tytus, Romek i A’Tomek” autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego i już w przyszłym roku rozpocznie prace nad filmową i serialową ekranizacją przygód głównych bohaterów. Serial jak i film mają być luźną adaptacją poszczególnych tomów komiksu.

 

 

Za scenariusz odpowiadać będą Maciej Kur i Rafał Skarżycki, za reżyserię Tomasz Leśniak, producentką będzie Ewelina Gordziejuk, a art directorem zostanie Michał Śledziński.

 

 

 

Tytus, Romek i A’Tomek – seria komiksowa autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego szerzej znanego pod pseudonimem Papcio Chmiel. Jest to najdłużej ukazująca się polska seria komiksowa, która ukazuje się od 1957 roku. Początkowo publikowana na łamach młodzieżowej gazet „Świat Młody”, a od 1966 – także w wersji książkowej.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Szymon Dędek

Szymon Dędek

Student kulturoznawstwa z zapałem do wszystkiego co związane z popkulturą. Nałogowo pochłania filmy, seriale, gry, książki i komiksy, a w szczególności te z uniwersum Star Wars. Hobbystycznie zdobywa osiągnięcia w grach gdzie może się pochwalić niemałymi wynikami. Od 10 lat czynny członek Związku Harcerstwa Polskiego.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy