Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Victoria 3 – społeczno-ekonomiczna i polityczna symulacja – data premiery, informacje o grze

Rewolucyjne przemiany między 1836 a 1936 rokiem w grze Victoria 3, która zadebiutuje 25 października za sprawą Paradox Interactive (Pillars of Eternity).

Victoria 3 to głęboka społeczno-ekonomiczna i polityczna symulacja, starająca się przedstawić potrzeby i pragnienia każdej osoby na świecie w ciągu stulecia dramatycznych przemian technologicznych i społecznych. Rosnącą populację trzeba wyżywić, ale będzie ona również wysuwać żądania polityczne, aby zwiększyć lub utrzymać swoją władzę. Wprowadzać będziemy mogli prawa i reformy społeczne, aby odzwierciedlać potrzeby obywateli, lub spróbować narzucić postęp narodowi, który może nie docenić przyszłościowego myślenia.

Victoria 3
Screen z gry

Cechy gry Victoria 3:

  • Nieskończone możliwości ponownej rozgrywki – napisz historię od nowa jako jeden z kilkudziesięciu narodów z epoki wiktoriańskiej, od potęg przemysłowych, takich jak Wielka Brytania i Prusy, po ludnych gigantów, takich jak Rosja i Chiny z czasów dynastii Qing, lub czekające na swoją kolej potęgi, takie jak Japonia czy kolonialna Kanada.
  • Głęboka symulacja społeczeństwa – symulowany jest każdy mieszkaniec twojego narodu, czy to rolnik, czy urzędnik, kapitalista czy rzemieślnik. Każdy ma własne przekonania, preferencje polityczne i, co najważniejsze, standard życia do utrzymania.
  • Wymagająca rozgrywka ekonomiczna – rozwijaj swoją gospodarkę poprzez rozwój nowych gałęzi przemysłu i instytucji, handlując nadwyżkami towarów na wielu rynkach świata i importując to, czego twoja populacja potrzebuje, aby życie stawało się przystępne.
  • Dyplomatyczna przewaga – wszystko, co można wygrać w wojnie, można również osiągnąć poprzez negocjacje. Otwarte rozgrywki dyplomatyczne ze wsparciem sojuszników, gdy wysuwasz żądania wobec słabszych lub rywalizujących z tobą narodów.
  • Rozwój polityczny – zarządzaj różnymi frakcjami politycznymi w swoim kraju poprzez prawa i reformy. Czy możesz poprawić życie swoich obywateli, jeśli oznacza to działanie na szkodę prawowitych władz?
  • Żywy świat – obserwuj, jak mapa zmienia się na twoich oczach, gdy nowo wybudowane linie kolejowe kursują między rozrastającymi się miastami, z których wiele było do niedawna zaledwie wioskami.
  • Języki: angielskie napisy, polskie napisy
  • Platformy: PC

 

Źródło: materiały prasowe

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy