Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„Więcej niż zło” – zapowiedź debiutu Eweliny Stefańskiej

6 maja nakładem Fabryki Słów okaże się „Więcej niż zło” – debiutancka powieść Eweliny Stefańskiej wchodząca w skład nowej serii fantasy wydawnictwa, „Kroniki traw”. Zapowiada się ciekawa propozycja dla fanów polskiej fantastyki.

Oficjalny opis ze strony wydawcy:

Każde zwycięstwo ma swoją cenę.

Okaleczony starzec, podający się za wędrownego zielarza.
Kaleki żołnierz z gorącym poczuciem misji.
Młody syn plemiennego wodza, ciągle żyjący w cieniu zmarłego ojca.
Piękna tancerka rzucająca uroki równie łatwo, jak powłóczyste spojrzenia.
Ich losy połączą się w zapomnianej przez Bogów i ludzi wiosce na skraju nieprzebytej puszczy.
Tajemnica okrutnych zabójstw, widmo wojny, mordercze zapędy okolicznych plemion, wreszcie brudna, śmiercionośna magia – z tym wszystkim przyjdzie się zmierzyć ludziom, którzy ledwie się znają, szczerze się nienawidzą i nie powiedzieli sobie ani słowa prawdy. A jednak będą musieli sobie zaufać.

Ewelina Stefańska – co wiemy o autorce?

Opis pochodzi z oficjalnych materiałów promocyjnych wydawnictwa.

Urodzona 25 grudnia 1982r. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie pięknie nauczyli ją z ilu filmowych klatek składa się sekunda. Dzięki tej nauce mogła zadebiutować filmowo adaptacją „Miłka z Czarnego Lasu”. W dzieciństwie z zapałem czytała „Kubusia Puchatka”, a potem przerzuciła się na Małą Encyklopedię Powszechną i zaczęła marzyć o tym, by wiedzieć i zapamiętać wszystko. Prawdopodobnie chciała zostać chodzącą encyklopedią. Nikogo nie zdziwi więc informacja, że jej ulubioną postacią z Harry’ego Pottera jest Hermiona. Zapytana o ulubione danie i nienaruszalne zwyczaje odpowiada krótko: kawa. Kocha góry (zwłaszcza Bieszczady) i wygodne kapcie, nie cierpi za to zakupów (oprócz książek) i rozmów przez telefon. Sukcesywnie spełnia swoje kolejne marzenia, jednak jednego dotąd nie zrealizowała: chciałaby spędzić noc w lesie. Niestety, panicznie boi się pająków. Właśnie debiutuje literacko w Fabryce Słów powieścią „Więcej niż zło”.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy