Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Wielka Woda. Powódź tysiąclecia w serialu Netflixa

 

W lipcu 1997 roku Polska, Czechy, Niemcy, Słowacja oraz Austria zostały nawiedzone przez powódź tysiąclecia, która doprowadziła do śmierci 114 osób oraz szkód materialnych wycenionych na kwotę 4,5 miliarda dolarów. Dziś, 25 lat po tych tragicznych wydarzeniach, Netflix zapowiedział serial, który opowie o tych wydarzeniach z perspektywy mieszkańców Wrocławia, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku tej katastrofy.

Sześcioodcinkowy serial w reżyserii Jana Holoubka i Bartłomieja Ignaciuka, skupi się na losach trzech postaci. Andrzeja Rębacza – mieszkańca wsi walczącego z miejscową władzą, Jakuba Marczaka – urzędnika miejskiego i Jaśminie Tremer – hydrolożce starającej się walczyć z nadciągającym żywiołem. W tych rolach wystąpią kolejno: Ireneusz Czop, Tomasz Schuchardt i Agnieszka Żulewska.

Netflix udostępnił również oficjalny opis serialu:

„Lipiec 97 roku, wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze w poszukiwaniu rozwiązania ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer. Czy Jaśmina poradzi sobie z żywiołem, biurokracją i mętną przeszłością?”

 

Premiera serialu ma się odbyć już na jesień tego roku.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Szymon Dędek

Szymon Dędek

Student kulturoznawstwa z zapałem do wszystkiego co związane z popkulturą. Nałogowo pochłania filmy, seriale, gry, książki i komiksy, a w szczególności te z uniwersum Star Wars. Hobbystycznie zdobywa osiągnięcia w grach gdzie może się pochwalić niemałymi wynikami. Od 10 lat czynny członek Związku Harcerstwa Polskiego.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy