Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Wrześniowe nowości wydawnictwa Zysk i S-Ka

Wakacje powoli dobiegają końca i czas na powrót do szarej codzienności. Na szczęście wydawnictwo Zysk-Ska  przygotowało dla nas pakiet książek, które uatrakcyjnią nam te coraz dłuższe wieczory. Co dla nas przyszykowali tym razem? Oto wrześniowe nowości wydawnictwa.

 

Księga zaginionych opowieści Część 1 J.R.R. Tolkiena to tom pierwszy Historii Śródziemia, dwunastotomowego cyklu książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków, notatek oraz wszelkich innych materiałów, które pozostawił jego ojciec. To właśnie to dzieło przybliży wam krok po kroku historię powstania tego nieśmiertelnego uniwersum, które rozpala umysły czytelników do dziś. Prawdziwa gratka dla fanów Tolkiena, której nie można przegapić. Idealna pozycja do czytania między kolejnymi odcinkami Pierścieni Władzy”, które zadebiutują już za tydzień🔥🔥🔥

 

 

Nie są to jedyne pozycje fantasy i we wrześniu można również liczyć na:

-„Bezlitosnych bogach” Emily A. Duncan. . Historia gotyckiego i mroźnego świata, gdzie cienie szepczą. Tutaj nic nie wydaje się być takim, jakim jest naprawdę. Jest to kontynuacja książki „Niegodziwi Święci”, która zebrała wokół siebie niemałe grono sympatyków i fanów. 

-„Dech zimy” Roberta Jordana będący dziewiątym tomem monumentalnego cyklu KOŁO

 

-„Magia pocałunku” Julii Quinn, czyli pozycja przybliżająca postać i historię Hiacynty Bridgerton. Tak, z tych Bridgertonów, których serialowe losy również możecie śledzić od dłuższego czasu😉

Magia pocałunku okładka

Nie zabraknie również pozycji dla fanów książek obyczajowych. Tak też możecie się spodziewać:

-„Niekochanych” Hanny Dikty. Powieści ukazującej podróż w przeszłość, która może się okazać się najważniejszą w życiu. Jest to historia kobiety, która zapoznając się z odziedziczonym spadkiem, zagłębia się w tajemnice rodzinnych historii.

-„Dziewczyny z portretu” Natalii Thiel, są historią o pasji i miłości w czasach wojennej zawieruchy.

Kolejne wrześniowe nowości jakich możecie się spodziewać:

-„Lustrzana Kraina” Carole Johnstone to wciągający thriller psychologiczny opowiadający o siostrach bliźniaczkach, mężczyźnie, którego obie kochają, nawiedzonym domu i mrocznych tajemnicach z dzieciństwa.

-„Wojna z Zachodem” Douglasa Murraya, w której występuje w obronie zachodniej cywilizacji. Pokazuje, jak wielu ludzi o dobrych intencjach zostało oszukanych przez obłudną antyzachodnią retorykę, oraz obala niespójne argumenty krytyków Zachodu.

-„Historia Polski 1914–2022″ jest pozycją wybitnego polskiego historyka Grzegorza Kucharczyka, która stanowi uzupełnienie słynnych Dziejów Polski Feliksa Konecznego. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego miłośnika historii.

-„Seria fortunnych zdarzeń. Rola przypadku w procesie powstawania planety, życia oraz ciebie” Seana B. Carrolla jest zabawną i zaskakującą opowieścią o wielkiej mocy przypadku w życiu człowieka. Książka ta przybliża rolę przypadku w naszym życiu i stara odpowiedzieć na wszelkie, związane z tym zagadnieniem pytania. Jeśli jesteście fanami literatury popularnonaukowej to ta książka jest właśnie dla was.

-„Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika” Bogdana Rymanowskiego to pełnowymiarowa biografia lidera Solidarności Walczącej. Wciągająca opowieść o człowieku z krwi i kości. Napisana zgodnie z jego życiowym mottem, że „tylko prawda jest ciekawa”.

– „Style charakteru” Stephena M. Johnsona, w których autor prezentuje swój wielowymiarowy model osobowości człowieka. Pozycja odpowiadająca na pytanie, co sprawia, że zachowujemy się tak, a nie inaczej i co z czego to wynika. Oraz co najważniejsze. Jaka jest ludzka natura? W pozycji tej autor przybliża typy charakterów z jakimi spotykamy się na co dzień i radzi jak z nimi postępować.

Zapowiedziane książki oraz dotychczasowe pozycje wydane przez wydawnictwo Zysk i S-ka znajdziecie na ich stronie internetowej.

 

https://zysk.com.pl/

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Szymon Dędek

Szymon Dędek

Student kulturoznawstwa z zapałem do wszystkiego co związane z popkulturą. Nałogowo pochłania filmy, seriale, gry, książki i komiksy, a w szczególności te z uniwersum Star Wars. Hobbystycznie zdobywa osiągnięcia w grach gdzie może się pochwalić niemałymi wynikami. Od 10 lat czynny członek Związku Harcerstwa Polskiego.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy