Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Alec Baldwin oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci

Na planie filmu Rust w 2021r. doszło do tragedii. Postrzelona została operatorka kamery Halyny Hutchins, która zmarła po przewiezieniu do szpitala. Dzisiaj prokuratorka Nowego Meksyku postawiła zarzuty aktorowi, Alecowi Baldwinowi, który stanie przed sądem. To on wówczas trzymał pistolet rekwizyt, który wystrzelił.

Po dokładnym zapoznaniu się z dowodami i w świetle praw obowiązujących w stanie Nowy Meksyk uznałam, że istnieją wystarczające dowody, aby postawić zarzuty karne Alecowi Baldwinowi i innym członkom ekipy filmowej. – Mary Carmack-Altwies, pierwsza prokurator okręgowa, w oświadczeniu prasowym.

Mogłoby się wydawać, że do oskarżeń nie dojdzie po tym, jak bliscy zmarłej operatorki, w tym jej mąż Matthew Hutchins, wycofali oskarżenia. Alec Baldwin informował, że razem doszli do ugody. Mimo to, śledztwo nadal trwało, a dzisiaj wiemy już, że Alec Baldwin stanie przed sądem za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Jednak nie tylko on. Oskarżenie dotyczy również pirotechniczki z planu Rust – Hannah Gutierrez-Reed, która odpowiedzialna była za zabezpieczenie broni, z której wystrzelono. Alex Baldwin początkowo zaprzeczał, że pociągnął za spust – jego zdaniem broń sama wystrzeliła – śledztwo FBI udowodniło jednak jego winę. Co więcej – Baldwin użył broni prawdopodobnie wbrew zaleceniom reżysera, zanim zdołał on krzyknąć „akcja” na planie, przez co niewinny wybryk doprowadził do tragedii.

Gdyby ktokolwiek z trójki: Alec Baldwin, Hannah Gutierrez-Reed i David Halls (zastępca reżysera, który swego czasu przyznał się do niewystarczającego zabezpieczenia broni i zaniedbania z jego strony) – wywiązał się ze swoich obowiązków, Halyna Hutchins nie zginęłaby – prowadząca sprawę Andrea Reeb.

Choć wyrok może okazać się jeszcze większy, to aktorowi i pirotechniczce grozi do 18 miesięcy pozbawienia wolności oraz kara finansowa.

Źródło: First Judicial District Attorney

Przeczytaj również: Fenomenalny start The Last of Us. [RECENZJA 1. odcinka]

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy