Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Austin Butler jako Elvis – z kim rywalizował o rolę?

Serwis Variety opublikował ciekawy artykuł autorstwa Jazza Tangcay’a. Dowiadujemy się z niego między innymi, kto był pierwszym wyborem do roli Presleya. Jak się okazuje, Austin Butler jako Elvis początkowo nawet nie był w planach reżysera filmu. 

Z artykułu Variety dowiadujemy się, jak przebiegał casting do roli Elvisa. Za jego przeprowadzenie odpowiedzialna była Denise Chamian, we współpracy z reżyserem filmu (Baz Luhrmann). Danise zdradziła, że Butlera bardzo dobrze wspomina od czasu castingu do Więźnia labiryntu. Niejednokrotnie przymierzała go do wielu roli, a najbliżej był odegrania Roostera w Top Gun: Maverick, do którego prowadziła casting. Rola ostatecznie trafiła w ręce Milesa Tellera. Co najciekawsze, Teller był wysoko na liście Luhrmana jeśli chodzi o obsadzenie Elvisa. Rozważał go równie mocno co Ansela Elgertona. Tom Cruise razem z zespołem odpowiedzialnym za sequel kultowego filmu przyznali, że Austin ma „to coś” jednak roli nie dostał. Uważali, że jest za młody.

Austin Butler jako Elvis
Austin Butler jako Elvis

This is your Elvis

Castingi do roli odbyły się w USA, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii oraz w Wielkiej Brytanii. Ansel Elgerton oraz Miles Teller w dalszym ciągu byli na szycie listy reżysera. Później do grona potencjalnych Elvisów dołączył nawet Harry Styles. Z tego co mówi Denise, przesłuchania były otwarte i długie. Razem z Luhrmannem rzucili nawet okiem na „zawodowych” naśladowców Elvisa. Kiedy doszło do starań Austina Butlera o rolę, Denise powiedziała do Luhrmanna, że to jest jego Elvis. Mocnym punktem, może nawet decydującym, jeśli chodzi o angaż Butlera okazała się jego interpretacja utworu Unchained Melody, którą aktor wysłał do swojego agenta, a ten przesłał ją Denise. Ostatnim etapem castingu był występ aktorów w przebraniu i make-upie na wzór Elvisa Presleya. To tam Austin Butler ostatecznie przekonał do siebie Denise Chamian oraz Baza Luhrmanna i dostał rolę.

Najzabawniejszy jest chyba plot twist związany z castingiem do Maverica. Jak się okazuje, Butler musiał stracić rolę w nowym filmie z Tomem Cruisem, na rzecz Milesa Tellera aby potem zagrać Elvisa kosztem Tellera. 

O filmie

Twórca, wizjoner, nominowany do Oscara Buz Luhrmann, przedstawia dramat Warner Bros Pictures pt: ELVIS z Austinem Butlerem i zdobywcą Oscara Tomem Hanksem. Historia Elvisa Presleya (Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z Parkerem (Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

Widzieliście już Elvisa w kinach? Dajcie znać co o nim myślicie!

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy