Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„Blade Runner 2099” – Ridley Scott i Amazon szykują nowy serial

Kilka lat temu film Denisa VilleneuveBlade Runner 2049 okazał się dużym sukcesem i pobudził uniwersum Łowcy androidów. Ekranizacja z 2017 roku stanowiła kontynuację ponadczasowego filmu sci-fi z 1982 roku. Wczoraj wieczorem oficjalnie dowiedzieliśmy się, że powstanie kolejny projekt związany z tą marką. Już w lutym tego roku pojawiły się wstępne przecieki dotyczące nowej ekranizacji, ale teraz możemy potwierdzić, że Blade Runner 2099 to pierwszy serial live-action w uniwersum, który powstaje dla serwisu streamingowego Amazon Prime Video. Producentem wykonawczym nowej produkcji będzie nie kto inny jak – Ridley Scott!

Uniwersum Łowcy androidów w pigułce

Pierwszy film z uniwersum pochodzi z 1982 roku. Pierwotny Blade Runner Ridleya Scotta (pol. Łowca androidów) to adaptacji powieści Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?, której autorem jest Philip K. Dick. Akcja filmu toczy się w 2019 roku, Rick Deckard (Harrison Ford) jest detektywem tropiącym i wysyłającym na „emeryturę” replikantów, czyli potencjalnie niebezpiecznych androidów, które nielegalnie przebywają na Ziemi.

Plakat z filmu „Blade Runner 2049”

Blade Runner 2049 w reżyserii Denisa Villeneuve to kontynuacja Łowcy androidów. Akcja toczy się 30 lat po wydarzeniach ukazanych w pierwszej części. Teraz Rick Deckard ukrywa się. Jednak w momencie, gdy oficer LAPD K (Ryan Gosling) odkrywa fakt, który może zniszczyć resztki społeczeństwa, jego jedyną nadzieją okazuje się być były „łowca androidów”.

Kolejnym elementem układanki jest serial animowany – Blade Runner: Black Lotus. Zaprezentowana w animacji akcja, toczy się między wydarzeniami przedstawionymi w Łowcy androidów oraz Blade Runner 2049. Dlatego Blade Runner 2099 będzie pierwszym serialem aktorskim w uniwersum. Data premiery pozostaje jeszcze nieznana.

Kadr z serialu animowanego „Blade Runner: Black Lotus”

Co wiemy o serialu Blade Runner 2099?

Przedstawiciele Amazon Prime Video oficjalnie zapowiedzieli serial aktorski Blade Runner 2099. Fabuła serialu jest na razie tajemnicą. Biorąc pod uwagę tytuł możemy przyjąć, że Blade Runner 2099 został osadzony 50 lat po Blade Runner 2049. Akcja najnowszej produkcji z uniwersum Łowcy androidów, będzie stanowiła kontynuację dwóch poprzednich filmów kinowych.

Vernon Sanders – szef globalnej telewizji Amazon Studios, skomentował sytuację następującymi słowami:

„Oryginalny 'Blade Runner’, wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, jest uważany za jeden z największych i najbardziej wpływowych filmów science-fiction wszech czasów, a my jesteśmy podekscytowani, że możemy przedstawić 'Blade Runner 2099′ naszym globalnym klientom Prime Video. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy zaprezentować tę kontynuację franczyzy 'Blade Runner’ i jesteśmy pewni, że dzięki współpracy z Ridleyem, Alcon Entertainment, Scott Free Productions i niezwykle utalentowaną Silką Luis, 'Blade Runner 2099′ podtrzyma intelekt, tematy i ducha swoich filmowych poprzedników”

Z wypowiedzi prezesa Amazon Studios dowiedzieliśmy się, że pozycję showrunnera i producentki wykonawczej nowego serialu objęła Silka Luisa. W produkcję jest również zaangażowany Ridley Scott, który także został producentem wykonawczym. Te same stanowiska będą również piastować: Michael Green (współscenarzysta Blade Runner 2049), Andrew Kosove oraz Tom Spezialy. Warto wspomnieć, że Blade Runner 2099 ma być wspólnym projektem Alcon Entertainment, Scott Free Productions oraz Amazon Studios.

Dajcie znać w komentarzu co sądzicie o zapowiedzianym serialu Amazona!

Przeczytaj także o innym serialu Amazona z uniwersum „Władcy Pierścieni” – Pierścienie Władzy.

Źródło: Variety

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Dawid Micał

Dawid Micał

Młody żurnalista z Rzeszowa. Redaktor naczelny studenckiego magazynu Nowy Akapit. Uwielbia oglądać postmodernistyczne, fantastyczne oraz polskie kino. Natomiast jego ulubione uniwersum to Star Wars. Interesuje się filmoznawstwem, czytaniem biografii oraz historią. W wolnej chwili lubi oglądać każdy sport. Dlatego tworzy podcast „Rozmowy Na Pół Gwizdka”, który możecie znaleźć na Spotify.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy