Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Chris Hemsworth robi sobie przerwę od aktorstwa. Aktor chce zadbać o zdrowie po niepokojącej diagnozie

Chris Hemsworth robi sobie przerwę od aktorstwa, ze względu na diagnozę, która wykazała „genetyczną predyspozycję” do występowania choroby Alzheimera. Kilka dni temu premierę miał nowy program produkcji National Geographic, w którym Chris Hemsworth próbuje odkryć tajniki długowieczności. To właśnie na planie tej produkcji przeszedł szereg badań.

Z testów genetycznych Chrisa wynika, że są u niego obecne dwie kopie genu APOE4 – jedna od matki, druga od ojca. Badania powiązały to ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia choroby Alzheimera. Według badania przeprowadzonego w 2021 r. przez National Institutes of Health, jedna na cztery osoby jest nosicielem jednej kopii genu, ale tylko 2 do 3% populacji ma obie. Gdy obecna jest jedna kopia genu APOE4, prawdopodobieństwo pojawienia się Alzheimera podwyższa się 3 razy. Natomiast w przypadku dwóch kopii, aż 15 razy!

Chris Hemsworth robi sobie przerwę od aktorstwa
Ekipa produkcji Bez granic z Chrisem Hemsworthem podczas premiery w Nowym Jorku

Źródłem tych informacji jest artykuł Vanity Fair (CAŁOŚĆ TUTAJ), w którym Chris Hemsworth zdradza, w jaki sposób dowiedział się o „genetycznej predyspozycji” do występowania choroby Alzheimera. Poniżej jedna z wypowiedzi aktora.

Vanity Fair: W piątym odcinku „Memory” nie dostajesz diagnozy, ale dostajesz… ostrzeżenie? Jakbyś to scharakteryzował?

Chris Hemsworth: Pobrali całą moją krew i zrobili kilka testów. Plan był taki, żeby przed kamerą wyjawić mi wszystkie wyniki, a następnie porozmawiać o tym, jak mogę poprawić to i tamto. A Peter Attia, który jest lekarzem długowieczności w tym odcinku i nadzoruje większość serialu, zadzwonił do Darrena [Aronofsky’ego – twórcy serialu] i powiedział: „Nie chcę mu tego mówić przed kamerą. Musimy odbyć rozmowę z boku i zobaczyć, czy on w ogóle chce, żeby to było w serialu. To było dość szokujące, kiedy do mnie zadzwonił i przedstawił wyniki.

Vanity Fair: Jak poszło?

Chris Hemsworth: To była dość krótka rozmowa. Odłożyłem słuchawkę, moi rodzice byli w tym czasie obok. Pytali: „O co chodziło?” Powiedziałem im, a potem mieli mnóstwo pytań. Ja również miałem mnóstwo pytań. Pomyślałem: „Czy powinienem się martwić?”

[tłumaczenie własne]

Chris Hemsworth robi sobie przerwę od aktorstwa
Chris Hemsworth na planie Bez granic z Chrisem Hemsworthem

Chris Hemsworth robi sobie przerwę od aktorstwa, natomiast nie zdradza, na jak długo. Po zakończeniu promocji programu Bez granic z Chrisem Hemsworthem, aktor uda się na dłuższą przerwę, aby zadbać o swoje zdrowie. Natomiast przyjdzie nam go oglądać w przyszłym roku w filmie Netflixa Extraction 2, do którego zdjęcia dobiegły już końca. Hemsworth zakończył również swój udział na planie filmu Furiosa, który będzie prequelem filmu z 2015 roku Mad Max: Na drodze gniewu, a w tytułową rolę wcieli się Anya Taylor-Joy. Film ma trafić do kin w 2024 roku.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy