Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Frank Herbert – Diuna Challenge! – czytaj razem z nami

Od kilku dni „Diuna: Part Two” podbija kina na całym świecie. Jednak nie możemy zapomnieć, że nim pojawił się słynny na cały świat film Dennisa Villeneuve, popularnością cieszył się Frank Herbert i jego książki opowiadające historię młodego Paula Atrydy.

Frank Herbert zostawił nas z sześcioma książkami opowiadającymi o Arrakis, ale to nie koniec, ponieważ jego syn – Brian, wraz z Kevinem J. Andersonem, bazując na notatkach autora, wydali kolejne tomy rozszerzające znaną nam z kina historię o zupełnie nowe światy i wątki. Książki są wydawane do dziś, a jest ich już przeszło 20!

Kroniki Diuny
Frank Herbert „Kroniki Diuny” wydawnictwo Rebis; fot. Julia Tulo

Wraz z wydawnictwem Rebis chcemy Wam zaproponować wyzwanie czytelnicze i zaprosić do wspólnego przeczytania oryginalnych sześciu ksiąg, czyli tzw. „Kronik Diuny”! Sprawdźmy jak kinowy odpowiednik poradził sobie z oryginałem i czy wiernie oddał duszę książkowego pierwowzoru.

Kto razem z nami zaczyna czytać „Diunę”?

Przeczytaj również: „Diuna: Część Druga” [RECENZJA]

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Joanna Tulo

Joanna Tulo

Jestem absolwentką Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Wśród moich zainteresowań znajdują się tajniki skrywane przez społeczeństwo, a także antropologia oraz terminy dotyczące szeroko pojętej kultury. Świat popkultury jest bardzo mi bardzo bliski i chętnie rozkładam go na czynniki pierwsze, co zastosowałam w moich pracach naukowych, które zawierały elementy analiz filmowych oraz teatralnych. Swoje umiejętności wykorzystuje w pracy z social mediami, storytellingiem oraz marketingiem. Przez rok mieszkałam w Nowym Jorku, gdzie miałam okazję znaleźć się w kolebce kultury popularnej oraz poznawać teatralne możliwości jakie daje Broadway.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy