Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Muzyczne propozycje Teatru Rampa na jesień 2023

Październik to miesiąc, w którym Teatr Rampa po raz kolejny udowadnia swoją muzyczną wszechstronność. Już od przyszłego czwartku, 19 października, rusza bowiem z kolejnym sezonem jednej ze swoich wizytówek, którą jest widowisko teatralno-koncertowe „Rapsodia z Demonem”. Zespół Queen, jak żaden inny, zapisał się w historii muzyki swoją stylistyczną różnorodnością, przenikaniem gatunków (od rocka, poprzez pop a nawet gospel, na operze kończąc). Do tego dochodziły niebanalne i zróżnicowane pomysły aranżacyjne i rozbudowane, czasem niemal wirtuozerskie partie instrumentalne. Wspomniane powyżej widowisko skutecznie oddaje fenomen tego niezwykłego zespołu.

Najbliższe, pierwsze w tym sezonie, spektakle odbędą się 19, 20, 21 i 22 października.

Bilety dostępne TUTAJ

Rapsodia z Demonem - oficjalny plakat
Rapsodia z Demonem – oficjalny plakat

Zupełnie inna muzyczna estetyka zagości w Teatrze Rampa kilka dni później. Pierwszym w tym sezonie koncertem na Scenie Kameralnej będzie wyjątkowy występ. „Rap Magister” jest bowiem rapowaną pracą magisterską, w której Olek Talkowski opowiada o pracy aktora, na przykładzie ról Tomasza Kota w filmach „Skazany na bluesa”, „Bogowie” i „Zimna wojna”. „Rap Magister” jest laureatem Grand Prix na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej OFF we Wrocławiu (2022) oraz wielu innych nagród teatralnych.
W Teatrze Rampa już 25 października.

Bilety dostępne TUTAJ

Rap Magister - oficjalny plakat
Rap Magister – Teatr Rampa – oficjalny plakat

Zobacz również naszą recenzję wystawionych w Rampie „Depeszy”: „Depesze”, czyli Depeche Mode rozłożeni na czynniki pierwsze

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Joanna Tulo

Joanna Tulo

Jestem absolwentką Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Wśród moich zainteresowań znajdują się tajniki skrywane przez społeczeństwo, a także antropologia oraz terminy dotyczące szeroko pojętej kultury. Świat popkultury jest bardzo mi bardzo bliski i chętnie rozkładam go na czynniki pierwsze, co zastosowałam w moich pracach naukowych, które zawierały elementy analiz filmowych oraz teatralnych. Swoje umiejętności wykorzystuje w pracy z social mediami, storytellingiem oraz marketingiem. Przez rok mieszkałam w Nowym Jorku, gdzie miałam okazję znaleźć się w kolebce kultury popularnej oraz poznawać teatralne możliwości jakie daje Broadway.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy