Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„Piep*zyć Mickiewicza”. O czym będzie film? [ZWIASTUN]

Już 12 stycznia do kin trafi film o bez wątpienia, zapadającym w pamięć tytule, „Piep*zyć Mickiewicza”. Główną rolę – nauczyciela, który konfrontuje się z klasą szkolnych outsiderów – gra Dawid Ogrodnik. 

Poniżej znajdziecie oficjalny zwiastun produkcji, a dalej opis filmu i kilka słów od Ogrodnika.

Jego bohater, polonista Jan Sienkiewicz, uważa, że tradycyjne metody wychowawcze się zdewaluowały i trzeba szukać nowych form. W jednym z wywiadów aktor zdradził, że Sienkiewicz stara się rozmawiać z uczniami ich językiem i wychodzić naprzeciw ich charakterom. Jak stwierdził, w dobie szybkich newsów i mediów społecznościowych, młodzi ludzie inaczej przyswajają wiedzę i co innego ich pobudza. Czy zatem metody, które stosuje jego postać, można uznać za kontrowersyjne?

Jeśli to jest tak trudna klasa, to należy zastanowić się, co działa, co przynosi korzyści i jaki jest tego wydźwięk. Ilu z tych dzieciaków się zmieni, ilu uwierzy w siebie – tłumaczył postępowanie Sienkiewicza Ogrodnik.

O debiutantach, którzy objęli role podopiecznych Sienkiewicza, Dawid Ogrodnik mówił tak

Jestem zaskoczony ich zaangażowaniemZaskoczyły mnie ich umiejętności, ich luz. Myślałem, że będą się bardziej stresować, a tymczasem podczas pierwszej sceny to ja chyba bardziej się stresowałem nimi, niż oni mną. Bardzo szybko się zżyli, nawiązali ze sobą kontakt. Byłem zaskoczony tym, jakimi fajnymi aktorami już są. A jakimi fajnymi aktorami mogą jeszcze być w przyszłości, jeśli będą chcieli dalej się kształcić!

Przeczytaj również: „Eileen” – Pora coś zmienić w życiu! [RECENZJA]

Opis filmu „Piep*zyć Mickiewicza”

Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić? Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.

Obsada

W roli ekscentrycznego belfra Dawid Ogrodnik. W jego nietuzinkowych uczniów wcielają się m.in. Hugo Tarres, Wiktoria Koprowska, Ada Grodzka, Krystian Embradora, Artur Gwizdak, Igor Pawłowski i Aleksandra Izydorczyk. Ich wszystkich porwą raperskie rymy Janusza Walczuka i Olszakumpla.

Źródło: Materiały prasowe Forum Film

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy