Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Pierwszy sezon Diablo IV rozpocznie się już 20 lipca. Co nas czeka w „Sezonie Plugawców”?

Diablo IV to jedna z najgłośniejszych growych premier tego roku. Kolejna już część popularnej serii Blizzard Entertainment podbiła serca graczy, sprzedając się w rekordowej liczbie egzemplarzy w przeciągu pierwszych pięciu dni obecności na rynku (zobacz: „Diablo IV” zarobiło ponad 666 milionów dolarów w 5 dni). Tytuł zdobył również uznanie krytyki, zdobywając wysokie oceny w mediach branżowych, gdzie „Diablo IV” często nazywane jest powrotem do korzeni serii po nieco zbyt baśniowym klimacie „trójki”. W „Diablo IV” zagrywamy się również i my – nasze wrażenia możecie znaleźć w naszych mediach społecznościowych (np. tu i tu; w przygotowaniu jest również obszerna, pełnoprawna recenzja tytułu, którą planujemy opublikować po zapoznaniu się z pierwszymi rozgrywkami sezonowymi). A skoro o nich mowa – pierwszy sezon „Diablo IV” rozpocznie się już 20 lipca. Co czeka na graczy w „Sezonie Plugawców”?

W pierwszym sezonie „Diablo IV” nowy rodzaj spaczenia Lilit rozprzestrzenia się po ziemiach Sanktuarium – a wraz z nim potworne plugawce, niosące ze sobą chaos, obłęd i bezmyślną śmierć. Zadaniem gracza będzie zwalczenie i wykorzystanie mocy spaczenia, aby odkryć źródło plugastwa i położyć mu kres.

„Sezon Plugawców” – co czeka na graczy w pierwszym sezonie „Diablo IV”?

· nowa seria zadań – wystąp przeciwko plugawcom. Sanktuarium zostało spaczone, opanowane przez zaraźliwy chaos i krążące wszędzie plugastwa. Ale kto ponosi winę za tę nową falę spaczenia? Współpracuj z Kormondem, byłym kapłanem Katedry Światłości, aby odkryć źródło i za wszelką cenę powstrzymać rozprzestrzenianie się spaczenia.

· nowe moce – wykorzystaj plugawe serca. Pokonaj tych potężnych, spaczonych wrogów, aby okiełznać ich plugawe serca. Z ponad 30 nowymi plugawymi mocami do wykorzystania, potęga jest na wyciągnięcie ręki.

· walka z nowym bossem – walcz ze spaczeniem. Przeszukuj Tunele Plugawców w poszukiwaniu źródła spaczenia. Stań do walki z Varshanem Pochłoniętym i odkryj tajemnice plugawców.

· nowy sprzęt – wypróbuj nowe opcje. Dzięki 6 nowym unikatowym przedmiotom do odkrycia i 7 nowym legendarnym aspektom do zdobycia podczas postępów sezonowych, każda klasa ma do dyspozycji więcej potężnych możliwości.

Dodatkowo wszystkim graczom udostępniony zostanie darmowy karnet bojowy, dzięki któremu będą mogli zdobywać nowe dary sezonowe do ekwipunku, zdobyć tytuł „Nieodgadnionego Potwora” oraz zdobywać liczne transmogryfikacje odzieży i broni. Karnet bojowy dostępny jest również w wersjach premium, które odblokują dodatkowe przedmioty kosmetyczne – zasadnicza zawartość „Sezonu Plugawców” dostępna jest dla wszystkich chętnych graczy zupełnie bezpłatnie.

Czym są sezony w Diablo IV i jak w nie zagrać?

Sezony w Diablo IV to ograniczona czasowo dodatkowa zawartość, która będzie dodawana do podstawowej wersji gry w cyku cokilkumiesięcznym. Aby uzyskać do niej dostęp konieczne jest ukończenie kampanii „Diablo IV” co najmniej jedną postacią. Zawartość sezonowa dostępna jest jedynie dla nowych bohaterów – aby wziąć udział w „Sezonie Plugawców” konieczne będzie więc stworzenie nowej postaci dowolnej klasy.

źródło: oficjalna strona Diablo IV

W Diablo IV gramy dzięki uprzejmości dystrybutora Cenega, któremu serdecznie dziękujemy za egzemplarz recenzencki.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Robert Solski

Robert Solski

Student czwartego roku polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim i eskapista, który tak samo jak filmy pożera książki, a ostatnio też coraz częściej gra – i wirtualnie, i planoszowo. Stara się oglądać jak najwięcej kina niezależnego, usilnie jednak przeszkadza mu w tym słabość do blockbusterów i seriali. Lubi pisać o wszystkim, co go otacza – zwłaszcza o popkulturze.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy