Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Pracownicy VFX w Walt Disney Pictures chcą związku zawodowego

Ponad 80% członków ekipy VFX w Walt Disney Pictures, zagłosowało za utworzeniem związku zawodowego. Podobnie jak kilka tygodni temu pracownicy Marvel Studios (przepracowani i niedostatecznie wynagradzani) odpowiedzialni za efekty wizualne.

Ekipa kreująca VFX w Walt Disney Pictures liczy 18 osób, a zdecydowana większość podpisała karty autoryzacyjne sygnalizujące chęć utworzenia związku zawodowego. To historyczna chwila dla pracowników studia. Dopiero po raz drugi ekipa z jakiegoś studia jednoczy się domagając się konkretnej ochrony i praw. Pierwsza taka sytuacja miała miejsce kilka tygodni temu kiedy to eksperci ds. efektów wizualnych z Marvel Studios wyrazili chęć utworzenia związku zawodowego.

„Dziś odważni pracownicy działu efektów wizualnych w Walt Disney Pictures pokonali strach i ciszę, które przez dziesięciolecia powstrzymywały naszą społeczność od zabierania głosu w tej sprawie. Ponieważ przeważająca większość ekip żąda położenia kresu „akim, jakie były zawsze efekty wizualne, jest to wyraźny znak, że nasza kampania nie dotyczy jednego studia czy korporacji. Chodzi o to, aby pracownicy VFX w całej branży korzystali z dostępnych nam narzędzi, aby się podnieść i wytyczyć lepszą ścieżkę naprzód” – powiedział w oświadczeniu Mark Patch, organizator

Przeczytaj również: „Batman: Rycerze Gotham. Pozłacane miasto” [RECENZJA]

W ramach tego posunięcia pracownicy żądają godziwego wynagrodzenia za wszystkie przepracowane godziny, odpowiedniej opieki zdrowotnej i emerytury. Ogólnie, korzyści i te same prawa, i ochronę, jakie przysługują ich współpracownikom należącym do związków zawodowych, którzy są już reprezentowani przez IATSE. Czy eksperci od VFX w Walt Disney Pictures dopną swego?

Źródło: variety

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy