Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„Purpurowe serca” – nowy HIT Netflixa [RECENZJA]

Purpurowe serca to kolejna produkcja Netflixa, która z łatwością zrzuciła ze szczytu przepłaconego Gray Mana. Elizabeth Allen Rosenbaum wyreżyserowała melodramat, który ogląda się podobnie jak inne filmy tego gatunku. Jednak ta odsłona miłosnej historii ma w sobie coś specjalnego. Coś co zauroczyło widzów. Postanowiłem sprawdzić, co takiego wspaniałego ma w sobie ta ekranizacja. Po seansie, miałem pozytywne odczucia, ale nie byłem specjalnie wniebowzięty.

Opowieść jakich wiele

Na początku pozwólcie, że przedstawię Wam bohaterów filmu. Szukająca sławy piosenkarka Cassie (Sofia Carson) i były komandos z trudną przeszłością Luke (Nicholas Galitzine) stworzą mieszankę wybuchową. Ona jest lewakiem, a on zagorzałym prawicowcem, nic dziwnego, że nie przypadli sobie do gustu. Jednak nie stanowi to dla nich żadnej przeszkody, żeby się pobrać. Ich zdaniem miłość w małżeństwie to nie wszystko, liczy się kasa. Dlatego nasza „zakochana” para postanawia pomóc sobie nawzajem w nielegalny sposób.

Bohaterowie postanawiają zawrzeć fałszywe małżeństwo tuż przed wyjazdem mężczyzny do Iraku. To udawanie wychodzi im całkiem nieźle – on staje się jej inspiracją, ona zaś podtrzymuje go na duchu w czasie trwania służby. Sielanka kończy się, gdy Luke podczas misji zostaje ranny i trafia pod opiekę Cassie. Czy tragiczny splot zdarzeń sprawi, że zakochają się w sobie naprawdę? Nie będę Wam tego zdradzał. Chociaż jak to w miłosnym dramacie, nie ciężko domyślić się kilku zabiegów.

Film ma się podobać widzom

Widzowie wychwalają „Purpurowe serca” pod niebiosa, a w tym samym momencie krytycy zachodzą w głowę, o co tutaj chodzi. Wystarczy spojrzeć na Rotten Tomatoes; niemal 80% ocen widzów jest na tak i zaledwie 36% od krytyków. To mówi samo za siebie. Jednak filmy, zwłaszcza melodramaty nie powstają dla bezdusznych krytyków, tylko dla widzów, którzy chcą obejrzeć dobry, prosty film pod ciepłym kocem.

Film cieszy się ogromnym powodzeniem, ponieważ dotyka tematyki wojennej. W dzisiejszych czasach wojna to temat numer jeden, nie tylko w Polsce, Europie, ale także i na świecie. Dlatego można stwierdzić, że jest na czasie. Historia miłosna w takim wydaniu, najwidoczniej sprzedaje się najlepiej. Dodatkowo, fajnie że Netflix pokazał, jak wygląda realne życie w Stanach Zjednoczonych. To bardzo dobrze podkreśla dramatyzm opowiadanej w filmie historii.

Purpurowe serca zdecydowanie umilą wieczór

Purpurowe serca mimo wielu wad, absurdów i oczywistości, mają w sobie jakiś urok. Nie jest to film idealny, ale ciężko jest na niego narzekać. Dostaliśmy opowieść o problemach dorosłego życia. Obserwujemy kompletnie niepasujących do siebie ludzi, którzy ulegają wzajemnej fascynacji. Dzięki sobie nawzajem rozwijają swoje skrzydła i zmieniają się o sto osiemdziesiąt stopni. W ekranizacji tej historii dojrzewa nie tylko uczucie, ale i sami bohaterowie. Ta przemiana podparta naprawdę dobrym aktorstwem oraz wspaniałym głosem Sofii Carson, sprawia, że film ogląda się przyjemnie. Idealny film na relaksujący wieczór. Polecam!

Moja ocena: 6,5/10.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Dawid Micał

Dawid Micał

Młody żurnalista z Rzeszowa. Redaktor naczelny studenckiego magazynu Nowy Akapit. Uwielbia oglądać postmodernistyczne, fantastyczne oraz polskie kino. Natomiast jego ulubione uniwersum to Star Wars. Interesuje się filmoznawstwem, czytaniem biografii oraz historią. W wolnej chwili lubi oglądać każdy sport. Dlatego tworzy podcast „Rozmowy Na Pół Gwizdka”, który możecie znaleźć na Spotify.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy