Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Reboot „Atomówek” i „Domu dla zmyślonych przyjaciół Pani Foster” nadchodzi!

Craig McCracken stworzy animowane rebooty „Atomówek” oraz „Domu dla zmyślonych przyjaciół Pani Foster” dla Hanna-Barbera Studios Europe!

 

Cukier, słodkości i różne śliczności…

Powerpuff Girls

 

Fabuła nowej serii „Atomówek” będzie rozszerzona względem klasycznej animacji. Bójka, Bajka i Brawurka powrócą do Townsville, by po raz kolejny mierzyć się z różnymi złoczyńcami. Oprócz znanych nam wrogów pojawią się także nowi antagoniści.

Oryginalna seria zadebiutowała na Cartoon Network w 1998 roku. Fabuła animacji koncentruje się wokół trzech dziewczynek, stworzonych przez profesora Atomusa. Niestety, w momencie próby ich stworzenia, małpka Jojo popchnęła naukowca, przez co rozbił on naczynie ze „Związkiem X”. W wyniku tego zdarzenia powstały Atomówki, których życiowym celem stało się ratowanie świata przed złem.

Serial oryginalny posiada łącznie 78 odcinków oraz 3 odcinki specjalne. „Atomówki” zdobyły dwie nagrody Emmy oraz wiele innych wyróżnień.

 

„Dom dla zmyślonych przyjaciół Pani Foster” powraca!

Fosters Home for imaginary friends reboot

 

Akcja animowanego serialu dzieje się w świecie, w którym dzieci mogą tworzyć swoich zmyślonych przyjaciół. Niestety, po osiągnięciu dojrzałości stwórcy przestają opiekować się swoimi przyjaciółmi. Porzucone i bezdomne stworzenia trafiają do specjalnego domu, którym kieruje staruszka – Pani Foster. Zmyśleni przyjaciele mogą odnaleźć tam swoje miejsce albo zostać zaadaptowani przez nowe dzieci.

Głównymi bohaterami są Maks oraz jego przyjaciel Bloo. Matka chłopca każe mu oddać Bloo do ośrodka Pani Foster, jednak ten nie chce tak szybko pożegnać się ze swoim kumplem. Zawiera układ z pensjonariuszką: Bloo nie może zostać adoptowany przez inne dziecko tak długo jak chłopiec będzie go odwiedzał codziennie po szkole.

Serial debiutował w 2004 roku. Wyemitowano 79 odcinków serii. Animacja McCrackena zdobyła liczne nagrody, w tym 7 nagród Emmy. Stała się również fenomenem wśród młodszych pokoleń.

 

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Martyna Kucybała

Martyna Kucybała

Dziecko Marvela, które nosi w sobie ogromne pokłady miłości do Spider-Mana oraz innych bohaterów i złoczyńców z Nowego Jorku. Z wielką chęcią wypiłaby szklaneczkę whisky w towarzystwie Jessici Jones i pobujała się po mieście z Milesem Moralesem. Miłośniczka kina, zwłaszcza tego bliskowschodniego. Uzależniona od kupowania Funko Popów i kart kolekcjonerskich a prywatnie ogromna fanka basketu i piłki nożnej.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy