Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Serial „Outlander” z nowym intrem do 7. sezonu. Twórcy planują stworzyć także prequel

Fani Outlandera z niecierpliwością czekają na 7. sezon serialu. Czas wyczekiwania umiliła im odświeżona czołówka w wykonaniu Sinéad O’Connor. Zobaczcie sami nowe intro, które będzie poprzedzało odcinki siódmej serii. Nowa wersja „Skye Boat Song”, zdecydowanie różni się od poprzedniej. Nowe odcinki produkcji o przygodach Claire i Jamiego, zobaczymy latem tego roku. Jednak nie będą one ostatnimi. 

Outlander sezon 7 – nowa czołówka w wersji Sinéad O’Connor

Chociaż prace na planie Outlandera nadal trwają, to stacja Starz postanowiła podzielić się z widzami kolejną wersją czołówki. Obiecuje ona niezwykły klimat siódmego sezonu. Czołówka serialu jest tradycyjnie co sezon odświeżana. Dostajemy nie tylko nowe sceny, które odnoszą się do tego, co nas czeka, ale także nowe wykonanie piosenki, które również ma nas wprowadzić w klimat danego sezonu. Nową wersję piosenki „The Skye Boat Song” wykonała irlandzka wokalistka i kompozytorka Sinéad O’Connor.

Matthew B. Roberts – showrunner i producent wykonawczy Outlandera w oświadczeniu opublikowanym dla Deadline nie ukrywał swojego zachwytu nową wersją.

„Jesteśmy zaszczyceni, że Sinead O’Connor wykonuje „The Skye Boat Song”. Jej wykonanie jest dla mnie jak przypomnienie wszystkiego, co piękne w „Outlanderze”. Jest utalentowana ponad miarę. Jej głos to głos wieków taki, który przeszywa serce i duszę i ucieleśnia ducha serialu” – powiedział Matthew B. Roberts.

Serial Outlander powróci do widzów z siódmą odsłoną latem 2023 roku. Nowy sezon będzie zdecydowanie dłuższy od poprzedniej serii, ponieważ złoży się z aż 16 epizodów. Tak duża liczba odcinków wynika z faktu, że pandemia zmusiła twórców do mocnego skrócenia szóstej serii, która pierwotnie miała liczyć 12 odcinków, a finalnie otrzymała tylko 8 epizodów. Stacja Starz jeszcze nie podała dokładnej daty premiery.

Będzie kolejny ósmy – finałowy sezon serii

Popularna produkcja oficjalnie dostanie ósmy i jednocześnie finałowy sezon. Trwające od 2014 roku przygody Claire i Jamiego nieuchronnie zmierzają ku końcowi. Stacja Starz poinformowała, że serial zostanie domknięty przez ósmą serię, która złoży się z 10 odcinków. Finałowy sezon serialu bazującego na powieściach Diany Gabaldon zadebiutuje na małym ekranie najprawdopodobniej dopiero w 2024 roku. To jednak nie koniec miłosnych przygód!

Fot. Kadr z serialu „Outlander”

Planowany jest prequel serialu – Outlander: Blood of My Blood

Pomimo, że stacja Starz poinformowała, że serial Outlander zakończy się na ósmym sezonie, fani nie opuszczą fantastycznego świata na dobre. Twórcy planują wyprodukować prequel, który opowie o rodzicach Jamiego. Dlatego w serialu zobaczymy Briana Frasera i Ellen MacKenzie oraz ich walkę o swoją miłość.

„Nowa produkcja „Outlander: Blood of My Blood” to w swojej istocie historia miłosna. Serial pokaże, jak daleko posunie się człowiek, aby znaleźć miłość w czasach, gdy miłość jest uważana za luksus, a małżeństwa są zawierane strategiczne, często dla korzyści politycznych lub finansowych. Tytuł jest ukłonem w stronę przysięgi małżeńskiej Jamiego Frasera złożonej Claire, pojawi się kilka twarzy i nazwisk, które fani „Outlandera” znają i rozpoznają” – powiedział showrunner Matthew B. Roberts.

Dajcie znać co sądzicie o nowym intro do najnowszego sezonu oraz o tym co myślicie o planach na przyszłość. Czy stacja Starz dobrze robi podejmując się stworzenia prequela, czy jest on potrzebny?

Przeczytaj również: Serial „Outer Banks” dostanie czwarty sezon! Netflix przedłużył przygodową serię.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Dawid Micał

Dawid Micał

Młody żurnalista z Rzeszowa. Redaktor naczelny studenckiego magazynu Nowy Akapit. Uwielbia oglądać postmodernistyczne, fantastyczne oraz polskie kino. Natomiast jego ulubione uniwersum to Star Wars. Interesuje się filmoznawstwem, czytaniem biografii oraz historią. W wolnej chwili lubi oglądać każdy sport. Dlatego tworzy podcast „Rozmowy Na Pół Gwizdka”, który możecie znaleźć na Spotify.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy