Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

​STAR WARS JEDI: SURVIVOR – Pierwszy oficjalny gameplay

Kilka dni temu podczas gali The Game Awards 2022 zaprezentowano pierwszy gameplay z gry „Star Wars Jedi: Survivor”. O grze było wiadomo już od dawno, a teraz przekonaliśmy się na własnej skórze, że jest na co czekać.

„Star Wars: Fallen Order” kilka lat temu narobił niemałego namieszania, kiedy błyskawicznie podbił listy sprzedaży i zyskał przychylność graczy, jak i recenzentów. Tytuł został przyjęty niezwykle ciepło i szybko uzyskał spore grono entuzjastów. Grę chwalono za wymagający system walki, widowiskowość, intrygującą fabułę i angażującą eksplorację. Gra oferowała masą nawiązań do serii i sporo różnych aktywności. Dlatego też dosyć szybko ogłoszono, że gra otrzyma sequel, który dla fanów marki z miejsca stał się jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów. Zwiastun zaprezentowano na gali rozdania nagród The Game Awards 2022, a o samej imprezie przeczytacie tutaj.

Od premiery minęło już kilka lat, w teraz gracze w końcu otrzymali zwiastun oczekiwanej kontynuacji. Dwuminutowy gameplay wskazuje na to, że nowa odsłona serii stanie się jeszcze bardziej otwartym tytułem niż swój poprzednik. Na zwiastunie możemy dostrzec nowe większe planety i lokacje, które zdają się otwierać ścieżki eksploracji tego świata. Widzimy również, że Cal rozwinął się, w stosunku do tego co widzieliśmy wcześniej. Wszedł w posiadanie nowych mocy i umiejętności. Powraca również Imperium, które najpewniej i tutaj będzie głównym przeciwnikiem gracza.

Gra powstaje we współpracy wydawców z Electronic Arts z deweloperem Respawn Entertainment i zadebiutuje już 17 marca 2023 roku. Tytuł trafi na konsole nowej generacji, jak i komputery osobiste. Wskazuje to na to, że stanie się jeszcze bardziej zjawiskowy i rozbudowany. Niedługo po pokazie zaprezentowano edycje kolekcjonerskie gry, które będzie można zakupić za kwotę 300 dolarów. Niestety nie będą one dostępne w Europie, przez co sprowadzenie ich będzie dosyć kosztownym wydatkiem. Edycję jak i jej zawartość znajdziecie tutaj.

 

 

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Szymon Dędek

Szymon Dędek

Student kulturoznawstwa z zapałem do wszystkiego co związane z popkulturą. Nałogowo pochłania filmy, seriale, gry, książki i komiksy, a w szczególności te z uniwersum Star Wars. Hobbystycznie zdobywa osiągnięcia w grach gdzie może się pochwalić niemałymi wynikami. Od 10 lat czynny członek Związku Harcerstwa Polskiego.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy