Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Sukces „W trójkącie” na gali Europejskich Nagród Filmowych

Minionego wieczoru, w Reykjaviku, zostały rozdane statuetki na gali Europejskich Nagród Filmowych, gdzie bezapelacyjnie triumfował W trójkącie Rubena Östlunda. 

W trójkącie
Materiały prasowe

Twórcy hitu, który został już wcześniej nagrodzony między innymi na festiwalu w Cannes, gdzie zdobył nagrodę główną, opuszczają Reykjavik z aż 4 statuetkami. W trójkącie wygrał w kategoriach:

  • Najlepszy film europejski (Ruben Östlund),
  • Najlepszy europejski reżyser (Ruben Östlund),
  • Najlepszy europejski scenarzysta (Ruben Östlund),
  • Najlepszy europejski aktor (Zlatko Burić).

Dystrybutorem filmu w Polsce jest Gutek Film, który wprowadzi nagrodzoną produkcję do naszych kin już 6 stycznia. Mieliśmy okazję obejrzeć produkcję podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowy Horyzonty – największej filmowej imprezy w Polsce. TUTAJ kilka słów o produkcji od nas.

W trójkącie
Materiały prasowe

O filmie W trójkącie

W trójkącie to nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl (Harris Dickinson) i Yaya (Charlbi Dean), ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda Turysta, The Square), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

Źródło: Gutek film

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy