Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„The Mandalorian”: Baby Yoda to „bezwstydny” plagiat?

Grogu z „Mandaloriana” jest „żywcem ukradziony” z „Gremlinów”, tak twierdzi Joe Dante – reżyser wspomnianej kultowej serii filmowej. Niedawno postanowił jawnie oskarżyć twórców „The Mandalorian” o kradzież wizerunku Gizmo z „Gremlinów” na potrzeby swojego serialu. Według Joe Dantego Baby Yoda jest plagiatem uroczego mogwaia.

Gizmo - postać z "Gremlinów"
Gizmo

Reżyser kultowej serii jest oburzony

Joe Dante niedawno udzielił wywiadu portalowi San Francisco Chronicle, w którym oczywiście porozmawiał sporo na temat swojego najbardziej znanego filmu „Gremliny” z 1984 roku. Reżyser długo nie wytrzymał i podczas tłumaczenia dziennikarzowi, co sprawia, że produkcja przetrwała próbę czasu, nie omieszkał przy okazji pocisnąć twórcom serialu „The Mandalorian”. Nie tylko skrytykował ich za „brak wstydu”, to jeszcze do tego oskarżył ich o kradzież. Jak czytamy w wywiadzie:

Uważam, że „długowieczność” tych filmów jest uzależniona od Gizmo, który w gruncie rzeczy jest dzieciakiem. I to mnie prowadzi oczywiście do tematu Baby Yody, który jest żywcem skradziony z naszego filmu i bezpośrednio skopiowany. To moim zdaniem bardzo bezwstydne zachowanie.

Baby Yoda z serialu "Mandalorian"
Grogu – Baby Yoda

Baby Yoda to ogolony Gizmo?

Zaraz po premierze 1. sezonu „The Mandalorian” zaczęły pojawiać się głosy, że Baby Yoda to ogolony na łyso Gizmo. Nie tylko Dante zauważył więc podobieństwo do bohatera „Gremlinów”. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że postać Yody, który należy do tej samej rasy kosmitów, co Grogu, zadebiutował w roku 1980 w filmie „Imperium kontratakuje„. Tymczasem „Gremliny” wraz z Gizmo pojawiły się w kinach 4 lata później. Niezależnie od tego, czy Baby Yoda jest „bezwstydnym” plagiatem Gizmo, czy zbiegiem okoliczności, seria „Gremliny” nadal jest kultowa.

„The Mandalorian” sezon 3: kiedy premiera na Disney+?

Zdjęcia do nowego sezonu zostały zakończone. Na twórców serialu czeka teraz postprodukcja, która prawdopodobnie zajmie kilka miesięcy. Na razie nie zdradzono daty premiery 3. sezonu „The Mandalorian”, chociaż od jakiegoś czasu mówi się, że serial ma się pojawić na Disney+ na początku 2023 roku.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Dawid Micał

Dawid Micał

Młody żurnalista z Rzeszowa. Redaktor naczelny studenckiego magazynu Nowy Akapit. Uwielbia oglądać postmodernistyczne, fantastyczne oraz polskie kino. Natomiast jego ulubione uniwersum to Star Wars. Interesuje się filmoznawstwem, czytaniem biografii oraz historią. W wolnej chwili lubi oglądać każdy sport. Dlatego tworzy podcast „Rozmowy Na Pół Gwizdka”, który możecie znaleźć na Spotify.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy