Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Tylko tej nocy ściany budynków się budzą. Zapowiedź Kinomural 2023

23 września we Wrocławiu odbędzie się piąta odsłona Kinomural – wydarzenia, które łączy w sobie pasję do kina, kultury, sztuki oraz sztuki nowych mediów! 

Kinomural odbędzie się na miejskich podwórkach oraz zamkniętych na ten czas wrocławskich ulicach. Na potrzeby wydarzenia budynki mieszkalne zamienią się w plenerową galerię z nocną wystawą wideo. Na sześciu gigantycznych ekranach pojawi się siedemdziesiąt pięć prac artystek i artystów z całego świata. W programie pojawią się: ruchome murale, efemeryczne projekcje w różnej formie – od wideo-artu, przez dźwiękowy performance i kino eksperymentalne, po instalacje audiowizualne wykorzystujące technologię 3D.

Kinomural to jedno z niewielu wydarzeń w Europie, które prezentuje prace czołowych przedstawicieli sztuki nowych mediów. Artystki i artyści audiowizualni bardzo często pracują z branżą muzyczną, modową, reklamową i gamingową tworząc między innymi teledyski, oprawy wizualne, oraz efekty specjalne.

Kinomural
„A Shaman’s Tale” Jules Guerin

We Wrocławiu pojawią się tacy artyści jak:

  • Steven Baltaya – który tworzy hipnotyczne filmy 3D. Podczas festiwalu zostaną zaprezentowane dwie animacje artysty: „Human Pachinko” oraz „RIP”;
  • Jon Noorlander – dyrektor kreatywny w Method Studios. Twórca animacji, reklam oraz filmów dla MTV, eBay’a czy chociażby Nike. W programie znalazła się jego animacja „Climb”;
  • Sholim – artysta wizualny i animator, który swoją twórczość określa „cyfrowym surrealizmem”. Współpracował między innymi ze Spotify, Gucci czy Converse;
  • Guli Silberstein – filmowiec i artysta zajmujący się found footage oraz tematyką sztucznej inteligencji. W programie znalazł się jego film „Cycles of Creation”, czyli pierwszy pełen metraż puszczany w ramach festiwalu;
  • Shi-Rou Huang – reżyserka, której animacja „Girl in the Water” zostanie zaprezentowana podczas festiwalu;
  • Jamie Wolfie – reżyserka animacji, ktorej prace zamawiało między innymi Adult Swim. Współpracowała również z The Rolling Stones.

 

To tylko garść nazwisk, które pojawią się podczas Kinomural. Wydarzenia festiwalowe odbędą się na Przedmieściach Odrzańskich we Wrocławiu. Wstęp jest bezpłatny.

Organizatorzy wydarzenia mówią o festiwalu w następujący sposób:

Uczestnicy wydarzenia udadzą się w dwuipółgodzinną podróż przez rzadko odwiedzane miejsca zwane odmiennymi stanami świadomości. Będzie wciągająco, hipnotycznie, niepokojąco, a czasem poetycko.

Niewątpliwie jest to niezwykle ciekawy event na kulturalnej mapie Polski i gorąco zachęcamy do uczestnictwa. Kącik Popkultury będzie obecny podczas tegorocznej odsłony festiwalu, więc spodziewajcie się naszej relacji z wydarzenia.

Pełen program Kinomural znajdziecie tutaj.

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Martyna Kucybała

Martyna Kucybała

Dziecko Marvela, które nosi w sobie ogromne pokłady miłości do Spider-Mana oraz innych bohaterów i złoczyńców z Nowego Jorku. Z wielką chęcią wypiłaby szklaneczkę whisky w towarzystwie Jessici Jones i pobujała się po mieście z Milesem Moralesem. Miłośniczka kina, zwłaszcza tego bliskowschodniego. Uzależniona od kupowania Funko Popów i kart kolekcjonerskich a prywatnie ogromna fanka basketu i piłki nożnej.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy