Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Wiedźmin – zakończono prace na planie 3. sezonu

Po niespełna 6. miesiącach pracy, obsada opuszcza plan zdjęciowy 3. sezonu Wiedźmina, którego data premiery nie jest jeszcze znana.

Wiedźmin

Tym razem, twórcy, tworząc 3. część serii Wiedźmin dla Netflixa, wyruszyli w marcu na tereny północnych Włoch. Tam najwięcej scen było kręconych z udziałem trójki głównych bohaterów: Henry Cavill (Geralt), Anya Chalotra (Yennefer) oraz Freya Allan (Ciri).

Później kręcono między innymi w zamku Predjama na terenach Słowenii. Następnie plan zdjęciowy przeniósł się do nadmorskich terenów Chorwacji.

Wiedźmin

Kolejno Wiedźmin przeniósł się do hrabstwa Surrey w południowo-wschodniej Anglii oraz Longcross Studios.

Na terenach Walii, twórcy nakręcili scenę walki Geralta z Vilgefortzem. Również spotkanie i potyczkę głównej trójki bohaterów z ognistym magiem Riencem. 

Następne było Maroko, patelnia Sahary, a na nieoficjalnych zdjęciach z planu (które znajdziecie tutaj) dostrzec mogliśmy dwa konie, które w serialu mają być jednorożcami.

Najbardziej wymagającą sekwencją do nakręcenia, miał być, dobrze znany fanom książek, przewrót na Thanedd. Kręcenie trwało miesiąc.

Katedra w Guildford posłużyła twórcom do stworzenia pałacu królewskiego cesarza Emhyra, którego poznaliśmy pod koniec 2. sezonu.

Wiedźmin

Nie wiadomo ile potrwa post-produkcja. W przypadku 1. sezonu było to 6 miesięcy. Dopracowanie 2. trwało już 7 miesięcy. Możemy spodziewać się premiery w 1. połowie 2023 roku, ale równie dobrze może to być końcówka przyszłego roku, jak mówią plotki. 

Źródło: portal Redanian Intelligence (niezawodny)

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Przemysław Wilk

Przemysław Wilk

Student dziennikarstwa. Fan kina fantastycznego, przygodowego i superbohaterskiego. Nie stroni od seriali, gier oraz książek. Interesuje się piłką nożną oraz e-sportem.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy