Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

„Nie sądziłem, że kręcenie filmów jest tak trudne”. Łukasz Róg o zakończonym planie zdjęciowych do filmu „Rage of Stars”

Nie spodziewałem się, że to będzie aż tak trudne, ale już wiem, że jedyne co muszę robić w życiu, to filmy.
– mówi reżyser Łukasz Róg.

Pod koniec lata 2023 roku w Rzeszowie zakończyły się zdjęcia do filmu Rage of Stars, którego reżyserem jest Łukasz Róg, pasjonat kina i samouk.  Na planie spotkała się międzynarodowa ekipa, w tym wybrani w castingu aktorzy: Andrea Tivadar, Małgorzata Klara, Mayu Gralińska – Sakai, Jord Knotter i znani z serialu Wikingowie: Jack McEvoy i Elijah Rowen. Zdjęcia rozpoczęły się na początku lipca i przez prawie dwa miesiące, przy wsparciu władz miasta stolicy podkarpacia, w niełatwych warunkach pogodowych, udało się zrealizować wszystkie zaplanowane sceny. Producentem filmu jest Lukra Films, a jego premiera zaplanowana jest wstępnie na drugą połowę 2024 roku. Więcej informacji znajdziecie w dalszej części artykułu. Dodatkowo jakiś czas temu udało nam się przeprowadzić wywiad z Łukaszem Rogiem, na temat przebiegu całego okresu zdjęć do filmu. Materiał znajdziecie na naszym kanale na Spotify lub w bezpośrednim linku poniżej.

WYWIAD Z ŁUKASZEM ROGIEM NA TEMAT PLANU ZDJĘCIOWEGO DO FILMU RAGE OF STARS
Fot. Aleksandra Zielińska/Andrea Tivadar i Łukasz Róg

Pogoda nie była dobrym sprzymierzeńcem

Łukasz Róg po tym jak zupełnie sam nakręcił krótkometrażowy film No Stars Anymore, który zdobył kilkanaście nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, postanowił nakręcić swój fabularny pełnometrażowy debiut – film Rage of Stars. Tym razem do współpracy zaprosił profesjonalną ekipę, co stało się możliwe dzięki rzeszowskiemu biznesmenowi Rafałowi Kaliszowi, który uwierzył w talent i zapał początkującego reżysera, dlatego wsparł projekt finansowo. Film Rage of Stars będzie mrocznym kinem akcji, co jest naturalną konsekwencją wieloletniej fascynacji Łukasza Roga amerykańskim kinem gatunkowym. Scenerią do opowiedzenia historii kobiety z międzynarodowych oddziałów specjalnych, która ma przeczucie o zbliżającym się końcu świata, stał się Rzeszów. To rodzinne miasto reżysera, z którym jest emocjonalne związany i które bardzo dobrze zna. Realizacja zdjęć w większości odbywała się w nocy, co było niemałym wyzwaniem także ze względu na trudne warunki pogodowe, jakie w Rzeszowie miały miejsce minionego lata.

Tak, pogoda niewątpliwie nie była naszym sprzymierzeńcem, ale dzięki temu, że ekipa szybko się ze sobą zgrała, udało się sprawnie pokonać klimatyczne przeciwności. Jako że to mój fabularny debiut mogę powiedzieć, że było trudno i wyczerpująco, ale nauczyłem się bardzo dużo i nie mam wątpliwości, że jestem gotowy na takie wyzwania w przyszłości. Aktorzy, jakich wybrałem okazali się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, świetnie się rozumieliśmy, co więcej, dawałem im dużo swobody twórczej, z czego chętnie korzystali. Nie skłamię zatem, jeśli stwierdzę, że to aktorzy w dużej części stworzyli ten film, a ja im w tym pomogłem

– mówi Łukasz Róg.

 Tak było na planie:

Międzynarodowa obsada w Rage of Stars

Łukasz Róg spośród 8 tysięcy zgłoszeń wybrał 8 aktorów – 6 z zagranicy i 2 z Polski. W roli głównej wystąpi Andrea Tivadar, brytyjska aktorka rumuńskiego pochodzenia, którą można było zobaczyć w kilku międzynarodowych produkcjach, m.in. Killing Eve, If only czy Safe inside, gdzie zagrała główną rolę. W filmie wystąpią także: Małgorzata Klara, Mayu Gralińska – Sakai, Jord Knotter i znani z serialu Wikingowie: Jack McEvoy i Elijah Rowen.

Aktorzy zaskoczyli mnie najmocniej. Oni potrafili czymś magicznym, wnieść jeszcze większą jakość do filmu. Pozwalałem im często improwizować, ponieważ faktycznie było to bardziej naturalne. Uważam, że to były dobre decyzje. Mam nadzieję, że widzowie zobaczą to, co Ci aktorzy faktycznie wnieśli do filmu. Cały mój team filmowy był pod dużym wrażeniem gry aktorskiej Andrei czy pozostałych aktorów

– dodaje Łukasz Róg.

Fot. Plakat promujący film

Żyjemy w kraju hejtem płynącym. Po wypuszczeniu mojego zwiastuna ludzie już pisali, że jest dramat. Wśród rzeszowian tego nie odczułem. Kiedy miałem okazję z kimkolwiek porozmawiać, dostawałem szczere życzenia, żeby się udało. Zamykanie ulic, kręcenie różnych scen w terenie, nie było dla mieszkańców Rzeszowa wielką przeszkodą, głównie dlatego, że kręciliśmy nocą. Wydaje mi się, że najnormalniej w świecie, trzymają kciuki za taki lokalny projekt

– mówi Łukasz Róg.

Film jest na etapie postprodukcji. Montażem zajmuje się sam reżyser Łukasz Róg, dlatego dokładna premiera filmu nie jest jeszcze znana. Jednak docelowo jest planowana na połowę 2024 roku.

Przeczytaj także nasz pierwszy wywiad z reżyserem Rage of Stars – Łukaszem Rogiem: WYWIAD

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Dawid Micał

Dawid Micał

Młody żurnalista z Rzeszowa. Redaktor naczelny studenckiego magazynu Nowy Akapit. Uwielbia oglądać postmodernistyczne, fantastyczne oraz polskie kino. Natomiast jego ulubione uniwersum to Star Wars. Interesuje się filmoznawstwem, czytaniem biografii oraz historią. W wolnej chwili lubi oglądać każdy sport. Dlatego tworzy podcast „Rozmowy Na Pół Gwizdka”, który możecie znaleźć na Spotify.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy