Kącik Popkultury

Szukaj
Close this search box.

Polski „Top Gun” od Netflixa! Zobacz zwiastun serialu „Dziewczyna i kosmonauta”

W poniedziałek 6 lutego, Netflix zaprezentował zwiastun swojego nowego serialu science fiction wyprodukowanego w Polsce. Produkcja ma być futurystycznym romansem, który opowie historię dwóch pilotów F-16. „Top Gun” jak nic! Dziewczyna i kosmonauta trafi na platformę Netflix już 17 lutego tego roku. Na całość sezonu złoży się sześć odcinków. 

Dziewczyna i kosmonauta – opis fabuły

Dziewczyna i kosmonauta to futurystyczny romans, który opowie historię dwóch pilotów F-16. Prywatnie Nikodem i Bogdan są przyjaciółmi, ale konkurują o serce pięknej Marty oraz o to, który z nich poleci w kosmos. Rywalizację wygrywa Niko, jednak z powodu niewyjaśnionej awarii powraca z misji dopiero po 30 latach. Pomimo upływu lat na Ziemi, wiek ocalałego astronauty zatrzymał się w dniu startu. Powrót astronauty po latach nieobecności rozpala na nowo dawną miłość. Jednocześnie wzbudza także zainteresowanie korporacji, która pragnie odkryć, dlaczego w ogóle się nie postarzał. Akcja serialu, który ma opowiadać o trudnych wyborach i decyzjach mających konsekwencje na całe życie, dzieje się w dwóch płaszczyznach czasowych – w 2022 i 2052 roku. Brzmi jak zmysłowy, romantyczny, trzymający w napięciu scenariusz. Czegoś takiego w na polskim rynku jeszcze zdecydowanie nie było. Pozostaje przekonać się się co z tego wyszło.

Fot. Kadr z serialu (Netflix)

Kto wystąpi w serialu Dziewczyna i kosmonauta?

W serialu wystąpią znane nazwiska. Na pierwszy plan wysuwa się świetna i lubiona przez Polaków Magdalena Cielecka, która wcieliła się w starszą wersję Marty. Vanessa Aleksander odegra natomiast młodszą serialową bohaterkę, o którą będzie zabiegało dwóch pilotów. W tych zkolei wcielili się Jakub Sasak i Andrzej Chyra, którzy grają młodszą i starszą wersję Bogdana. Jako wynika z fabuły, Niko ma tylko jedną, młodą wersję w tej roli wystąpił Jędrzej Hycnar.

Fot. Magdalena Cielecka jako Marta (Netflix)

W obsadzie są także Magdalena Boczarska, Anna Cieślak, Grzegorz Damięcki, Zofia Jastrzębska, Artem Manuilov, Daria Polunina, Helena Rząsa, Anton Solovey, Agnieszka Wagner i Andrew Zhuravsky.

Twórcy serialu Dziewczyna i kosmonauta 

Serial wyreżyserował Bartosz Prokopowicz, znany z Komornik, Dług, Kochaj i tańcz. Scenariusz natomiast napisała Agata Malesińska, scenarzystka serialu „W głębi lasu”. Producentami są Olga Cerkaska i Bartosz Cerkaski, natomiast kierownikiem produkcji jest Iwona Polak. Premiera serialu na Netflix planowana jest na 17 lutego 2023 roku.

Ciekawi jesteście tej produkcji czy raczej będzie to serialowa klapa? Dajcie znać w komentarzach!

Podobał Ci się artykuł? Udostępnij!

Facebook
Twitter
Pocket
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

O Autorze

Picture of Dawid Micał

Dawid Micał

Młody żurnalista z Rzeszowa. Redaktor naczelny studenckiego magazynu Nowy Akapit. Uwielbia oglądać postmodernistyczne, fantastyczne oraz polskie kino. Natomiast jego ulubione uniwersum to Star Wars. Interesuje się filmoznawstwem, czytaniem biografii oraz historią. W wolnej chwili lubi oglądać każdy sport. Dlatego tworzy podcast „Rozmowy Na Pół Gwizdka”, który możecie znaleźć na Spotify.

Kategorie

Rodzaje Wpisów

Najnowsze Wpisy